Wydarzenia w szkole

Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie … przysłów”

 

W roku szkolnym 2023/2024 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej zrealizowały 12 zadań w IV edycji  Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Świetliczaki na tropie … przysłów”.

Wykonano zadania powiązane tematycznie z przysłowiami m. in.

 • „ĆWICZENIE CZYNI MISTRZA”
 • „W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH”
 • „ZIARNKO DO ZIARNKA AŻ ZBIERZE SIĘ MIARKA”
 • „PRAWDZIWYCH PRZYJACIÓŁ POZNAJEMY W BIEDZIE”
 • „WYBIERAĆ SIĘ JAK SÓJKA ZA MORZE:
 • „LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ”
 • „KŁAMSTWO MA KRÓTKIE NOGI”
 • „PO BURZY ZAWSZE WYCHODZI SŁOŃCE”
 • „KIEDY WRZESIEŃ TO JUŻ JESIEŃ”
 • „DIABEŁ TKWI W SZCZEGÓLE”
 • KTO PYTA NIE BŁĄDZI”
 • „BYĆ W RZYMIE I PAPIEŻA NIE WIDZIEĆ”

 

W zadaniach wykorzystano wiedzę z różnych dziedzin: nauk ścisłych, sportu, sztuki, literatury polskiej i ogólnoświatowej.  Uczniowie przygotowali kukiełki Pinokia, plakat przedstawiający piramidę dobrego żywienia i aktywności fizycznej, owocowe szaszłyki. Uczestniczyli w konkursie kozłowania piłką.  Wykonali wiele prac plastycznych przedstawiających m. in. ulubionych sportowców, ptaki przylatujące na wiosnę do naszego kraju – jaskółki i bociany, sójkę  oraz prace obrazujące zjawiska atmosferyczne – „Pod parasolem” .Wykonały samodzielnie skarbonkę na oszczędności.

Realizacja zadań była nie tylko dobrą zabawą, ale pozwalała na rozwijanie kreatywności i samodzielności. Świetliczaki korzystały z różnych źródeł informacji – wierszy, opowiadań,  filmów edukacyjnych, albumów ,własnych obserwacji i doświadczeń. Dzięki temu wykorzystały zdobytą wiedzę w praktyce podczas tworzenia prac plastycznych. Ćwiczyły także zręczność i ducha sportowej rywalizacji, utrwaliły odpowiednie nawyki żywieniowe, doceniły potrzebę ochrony przyrody i doskonaliły umiejętność współpracy w grupie.

Zajęcia przeprowadziły wychowawczynie świetlicy:Kinga Sułkowska i Urszula Siciarz

 

Galeria

Wróć do góry