29 kwietnia 2026 roku uczennica naszej Szkoły – Wiktoria Zoń – uczestniczyła w VI Powiatowym Konkursie o Tadeuszu Kościuszce: „Tadeusz Kościuszko – bohaterem książek dla dzieci i młodzieży”. Był to konkurs czytelniczy organizowany przez Szkołę Podstawową
nr 1 w Siekierczynie. Uczestnicy konkursu zmierzyli się z trudnym i wymagającym materiałem literacko – historycznym. Musieli poznać losy Bohatera Insurekcji Kościuszkowskiej przedstawione w książce Grażyny Bąkiewicz „Ale historia… Jak Tadeusz Kościuszko chciał ratować Polskę!” i rozwiązać test wiedzy odnoszący się do biografii Tadeusza Kościuszki
i treści powieści. Efekt pracy wszystkich uczniów zachwycił komisję konkursową! Wynik reprezentantki naszej Szkoły okazał się imponujący! Wiktoria Zoń z klasy 6b zostałafinalistką konkursu!
Uczennica przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielek języka polskiego i historii: p. Katarzyny Florek i p. Beaty Kaczmarczyk.
Finalistce konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Organizatorom konkursu dziękujemy za wysiłek włożony w jego przygotowanie i życzliwe przyjęcie naszej uczennicy w murach szkoły!