2012/2013

14.10.2012 – Dzień Nauczyciela

Ten uroczysty dzień, upamiętnia wydarzenie sprzed lat, kiedy to 14 października 1773 roku Sejm I Rzeczpospolitej, po kasacie zakonu jezuickiego, zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej. Pełna nazwa tej instytucji, powstałej z inicjatywy współtwórcy Konstytucji 3. Maja, Hugona Kołłątaja, brzmiała: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca. Była to pierwsza na skalę europejską taka instytucja oświatowa. Jednocześnie jej znaczenie było bezprecedensowe. Stanowiła bowiem krok milowy w procesie formowania się polskiego szkolnictwa wszystkich szczebli: od szkół parafialnych – podstawowych, poprzez gimnazja i licea, aż po szkoły wyższe – akademie i uniwersytety.

W naszej szkole, jak co roku również świętujemy tego dnia. Jest to okazja do podziękowania nauczycielom za ich opiekę, trud i serce włożone w nasze wychowanie.

Wam wszystkim, Drodzy Nauczyciele, najlepsze życzenia: zdrowia, zadowolenia z podopiecznych i satysfakcji z pracy, cierpliwości i pozytywnych emocji, a także wsparcia najbliższych w trudnej nauczycielskiej misji kształcenia i wychowywania młodzieży.

 

15.10.2012 – Pasowanie pierwszoklasistów

 

21.10.2012 – Koncert charytatywny i szkolny kiermasz dla Marcinka Sporka

W dniu 21.10.2012 r. w Limanowskim Domu Kultury odbyła się zbiórka pieniędzy, aukcja oraz kiermasz przedmiotów rękodzielniczych artystów Ziemi limanowskiej na rzecz Marcinka Sporka z Tymbarku, zorganizowany podczas koncertu charytatywnego Limanowskiej Akcji Charytatywnej. Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu ZSS nr 2 czynnie uczestniczyli we wszystkich tych przedsięwzięciach.

W celu sprzedaży pozostałych przedmiotów z kiermaszu w LDK 24.10.2012 r. odbył się szkolny kiermasz. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane rodzinie Marcinka Sporka z Tymbarku, udało się zebrać w sumie 950,- zł Uczniowie naszej szkoły wcześniej również pomagali Marcinkowi w dniach 21 i 24 września 2012 r. odbyła się zbiórka pieniędzy do puszki, wówczas zebraliśmy kwotę w wysokości: 384,14 zł Natomiast 25 września 2012 r. podczas spotkania z rodzicami wolontariusze zebrali kwotę w wysokości: 355,93 zł

 

12.11.2012 – 35 uroczysta sesja Rady Miasta Limanowa

Narodowe Święto Niepodległości obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego – jest bez wątpienia najważniejszym wydarzeniem w dziejach Polski. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani Anny Szewczyk, Justyny Klimek i Beaty Mamak przygotowała oprawę artystyczną na 35 uroczystą sesję Rady Miasta Limanowa organizowanej 08 listopada 2012 w Limanowskim Domu Kultury.

„Ten kto nie szanuje historii i nie ceni przeszłości, ten nie jest godzien szacunku teraźniejszości ani nie ma prawa do przyszłości”.

Marszałek Józef Piłsudzki

 

27.11.2012 Loteria fantowa i kiermasz dla Karolka

Kolejny raz Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało loterię fantową oraz kiermasz. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup fotelika samochodowego i ssaka elektrycznego dla Karolka. Dzięki ofiarności naszych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, udało się zebrać potrzebne pieniądze na zakup obu tych rzeczy. Zakup tego specjalistycznego sprzętu był możliwy dzięki Firmom Anmer oraz Euro-Trade, które obniżyły ceny zakupu obu tych przedmiotów, dostosowując je do ilości zebranych przez nas pieniędzy. Bardzo za to dziękujemy.

Dziękujemy także innym sponsorom, których chcielibyśmy wymienić: Radę Rodziców ZSS nr 2 w Limanowej, Stowarzyszenie ERAZMUS z Nowego Sącza, Bank Spółdzielczy z Limanowej, Wydawnictwo Egmont, Studio Onze Kraków, Drzyzga – Międzynarodowy Transport Drogowy z Tymbarku, Pani Barbarze Nowickiej z Firmy Euro-Trade z Krakowa oraz Pani Agnieszce Witek za zaangażowanie i pyszny jabłecznik.

 

28.11.2012 Konferencja wolontariuszy Nowy Sącz

Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych ERAZMUS z Nowego Sącza w ramach projektu „Nasz kapitał jest społeczny” zorganizowało konferencję na temat wolontariatu dla wybranych grup wolontariatu szkolnego z Powiatów gorlickiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Konferencja odbyła się Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu. Szkolne Koło Wolontariatu ZSS nr 2 w Limanowej reprezentowało Powiat limanowski. Mięliśmy okazję poznać Pana Mieczysława Kaczwińskiego, pomysłodawcę plebiscytu Ziarnko Gorczycy oraz wysłuchać ideę i genezę tego przedsięwzięcia. Sami mogliśmy przedstawić nasze dotychczasowe działania, a także wysłuchać innych wolontariuszy ich pomysłów i działalności.

To cenne doświadczenie na długo zapadnie w naszej pamięci.

 

28.11.2012 Konkurs Poezji Religijnej

XVI Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi – 2012”. Etap szkolny odbył się 28.11.2012 r. w którym wzięło udział 46 dzieci.

  • Miejsca zajęli:
   Klasy I-III
   I miejsce – Magdalena Sułkowska kl. 3a
   II miejsce – Zuzanna Strug kl. 2a
   III miejsce – Aleksandra Baczyńska kl.3b

 

  • Klasy IV-VI
   I miejsce – Beata Orzeł 5b
   II miejsce – Konrad Jędrzejek 5c
   III miejsce – Monika Twaróg 6a

 

Etap rejonowy odbył się w Młodzieżowym Pałacu Kultury w Nowym Sączu w dniu 5.12.2012 r., w którym do finału zakwalifikowała się z pośród 74 osób Aleksandra Baczyńska z kl. 3b

Finał konkursu odbył się 13-14.12.2012 r. w Uzdrowisku Kopalnia Soli w Bochni.

 

29.11.2012 Wróżki w Przedszkolu

Również w tym roku wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przebrani za wróżki prowadzili wróżby oraz zabawy andrzejkowe w pięciu oddziałach przedszkolnych Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej. Tym razem akcja była organizowana w ramach projektu „Nasz Kapitał jest Społeczny”. Były zagadki, zabawy, wróżby oraz malowanie twarzy. Każdy przedszkolak otrzymał pamiątkową naklejkę. Zarówno dla przedszkolaków jak i wolontariuszy to był niezapomniany dzień, radosny i pełen emocji.

 

4.12.2012 Mikołajkowy Kiermasz Różnorodności

Świetlica szkolna wraz z Szkolnym Kołem Wolontariatu przygotowała Mikołajkowy Kiermasz Różnorodności. Można było na nim zakupić ozdoby świąteczne, kartki, zakładki oraz losy z atrakcyjnymi nagrodami. Świetlica szkolna zbierała pieniądze na zakup potrzebnych materiałów plastycznych, a wolontariusze zebrane pieniądze 366,- zł przekazali potrzebującym uczniom naszej szkoły. Nad sprawnym przebiegiem kiermaszu czuwała pani Ewa Filipek.

 

7.12.2012 Zbiórka pieniędzy dla Marcinka na limanowskiej Pływalni

Zacytuję słowa pani Teresy Zabramny zamieszczone na stronie Limanowskiej Akcji Charytatywnej:
„MAMY JUŻ PEŁNĄ KWOTĘ!!! Teraz tylko życzmy MALUSZKOWI zdrówka i niech jak najszybciej z nich skorzysta! Natomiast jako ciekawostkę podaję, że na nasze konto do dnia dzisiejszego (14.12.2012) z różnych miejscowości w Polsce wpłynęło 2022 przelewy. Patrząc na nie śmiem stwierdzić, że 80% z nich kryje za sobą setki osób, ponieważ są to przelewy z różnych szkół, przedszkoli imprez organizowanych dla Marcinka itd, itd… Czyli w sumie tysiące osób połączyło się w walce o JEGO zdrowie!!! Dziękujemy WSZYSTKIM – także OSOBOM spoza granic Polski, bo tych przelewów było aż 21. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, że daliśmy tak wielką szansę Marcinkowi!”
Cieszymy się, że mamy w tym również swój wkład, a Marcinkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

 

11.12.2012 – Współpraca międzynarodowa z Hiszpanią

Od dnia 11.12.2012 r. pani Joanna Krasek rozpoczęła współpracę międzynarodową ze szkołą w Hiszpanii. Wraz z Panią Iciar Herrero (nauczycielką ucząca w szkole partnerskiej) rozpoczęły projekt międzynarodowy pt.: SCHOOL NEWSLETTER. 14 grudnia projekt ten został zarejestrowany przez przedstawicieli Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji o czym może świadczyć otrzymana odznaka. Od stycznia uczniowie klasy 5c rozpoczynają jego realizację. NAUCZYCIELE WSPIERAJĄCY PROJEKT: Izabella Sułkowska – Pieczonka, Joanna Tokarczyk, Beata Burnus, Bernadeta Wrona.

 

15-20.12.2012 Świąteczna pomoc żywnościowa

W dniach od 15 do 20 grudnia w sklepach Spar i Sila Fundacja Sądecka oraz Parafialny Oddział Caritas przy Parafii św. Stanisław Kostki w Limanowej Sowlinach zorganizował zbiórkę żywności. W akcji pomagali wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu.

 

17.12.2012 Grupa kolędnicza wystąpiła dla dzieci z zerówki

Na zaproszenie pani Zofii Bugajskiej przybyła do szkoły Grupa kolędnicza Zespołu Limanowian z kolędą i jasełkami. Dzieci z zerówki mogły zapoznać się z tradycją świąteczną regionu limanowskiego. Było to dla nich niezwykle przeżycie.

 

20.12.2012 – Życzenia świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z życzeniami świątecznymi do Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Pensjonariuszom DPS podarowali wykonane przez siebie choinki świąteczne składane techniką origami oraz słodkości. Pani Beata Mamak wraz z uczniami klas 4b i 5c przygotowała kolędy. Mieszkańcy domu z radością obejrzeli występ uczniów z akompaniamentem pani Beaty.
Serdecznie dziękujemy za podarowanie katalogów firmowych pani Bernadecie Wronie oraz firmie AVON.
Aby powstała piękna choinka jeden katalog składa się 3 godziny. Wolontariusze złożyli 68 choinek, co daje 204 godziny. Z prostego rachunku wynika, iż jedna osoba składałaby taką liczbę choinek nieprzerwanie przez 8,5 doby. Każdy wolontariusz (23 osoby) poświęcił na to 9 godzin.

 

28.01.2013 – Samorząd szkolny Gimnazjum ozdobił ściany pięknymi malowidłami

Podczas ferii zimowych uczniowie z Samorządu szkolnego Gimnazjum pod opieką pani Anny Szewczyk spędzali aktywnie czas ozdabiając i rozweselając mury naszej szkoły.
Swoim talentem plastycznym wykazali się uczniowie: Dagmara Malinowska, Klaudia Guzik, Aleksandra Sułkowska, Aleksandra Pawlik, Magdalena Różalska, Olga Kita, Edyta Pajor oraz Adam Prędki. Farby zostały zakupione za pieniądze uzyskane od sponsorów. Samorząd ma w planach dalsze prace.

 

5.02.2013 – IV Powiatowy Konkurs Bezpieczny Internet

5.02.2013 w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się IV Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET dla uczniów gimnazjum Powiatu Limanowskiego. Organizatorem konkursu byli Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w L-wej. Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Małopolski, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Urząd Miasta Limanowa. Patronat merytoryczny sprawowała Fundacja Dzieci Niczyje oraz Fundacja Kidprotect.pl W konkursie uczestniczyło 33 uczniów z 17 gimnazjów Powiatu Limanowskiego.
Tego dnia w szkole równolegle odbyło się szkolenie dla 23 nauczycieli – opiekunów uczniów, prowadzone przez:
– przedstawicieli KPP w Limanowej: Maria Szubryt – aspirant sztabowy, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii,
Karolina Bukowiec – referent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii oraz Stanisław Piegza – aspirant, Rzecznik Prasowy Komendy nt. „Cyberświat”.
– trenerkę Centrum Szkoleń NZURI w Łodzi panią Katarzynę Rosiek nt.: „Netykieta i jej znaczenie w serwisach społecznościowych. Metodyka pracy wychowawczo-opiekuńczej w konfrontacji ze światem wirtualnym – lekcja pokazowa”.
Nauczyciele otrzymali zaświadczenia, materiały promocyjne od sponsorów.
Po raz pierwszy w tym roku, odbyło się również szkolenie uczniów przybyłych na Konkurs z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń internetowych oraz bezpiecznych zachowań.
w Internecie przeprowadzone przez przedstawicieli KPP w Limanowej.
Dyrektor ZSS nr 2 w Limanowej Wiesław Stanik zainaugurował obchody DBI jak również przywitał przybyłych gości, opiekunów i uczniów.

Komisja konkursowa:
Przewodnicząca Marta Młynarczyk Z-ca Dyr. ZSS nr 2 w Limanowej
Członkowie:
Marcin Kuc KPP w L-wej, referat dochodzeniowo śledczy Wydz. Kryminalnego, spec. ds. cyberprzestępczości,
Elżbieta Cięciel przedstawiciel PPP w Limanowej, specjalista do spraw cyberprzemocy,
Elżbieta Orzeł Pociecha psycholog.
Narzędziem konkursowym był test wyboru (40 pytań) oparty na literaturze podanej w regulaminie konkursu. Prace były kodowane.

W konkursie:
I miejsce zajął Patryk Skorupa z ZSS nr 2 w Limanowej,
II miejsce zajął Kacper Krzyżak z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,
III miejsce zajął Kamil Leśniak z ZPO Gimnazjum 4 w Mszanie Górnej,
IV miejsce zajął Przemysław Kołodziejczyk z ZPO Gimnazjum 4 w Mszanie Górnej,
V miejsce zajęła Katarzyna Mucha z Gimnazjum Samorządowego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Tymbarku.
Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz gadżety firmowe sponsorów.
Wszyscy uczestnicy uczniowie i opiekunowie otrzymali poczęstunek – drożdżówki, napoje ciepłe i zimne.

Na zakończenie Konkursu przybyli przedstawiciele:
– Powiatu limanowskiego Franciszek Dziedzina – Wicestarosta Powiatu Limanowskiego, Mieczysław Uryga – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego oraz pani Ewelina Majda z Biura Promocji, Kultury i Turystyki,
– Urzędu Miasta Limanowa Władysław Bieda – Burmistrz Miasta Limanowa,
– Urzędu Gminy Limanowa Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa.

Organizatorzy:
Wiesław Stanik – Dyrektor ZSS nr 2
Beata Burnus – nauczyciel bibliotekarz
Marta Kempny – pedagog szkolny
Izabela Lenart – informatyk
Elżbieta Orzł-Pociecha – psycholog
Bernadeta Wrona – nauczyciel bibliotekarz

Sponsorzy:
Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Miasta Limanowa, Urząd Gminy Limanowa, główny sponsor Dr Web „Oprogramowanie Antywirusowe” – Michał Egler, Jackówka, Emiter, Sklep Silver Computer, Wydawnictwo Helion, Wydawnictwo Sztuka i Wiedza, Fundacja Dzieci Niczyje, Wolimex, Limblach, Tymbark, Drukarnia MM, Sklepy Spar, Ima.

 

2.02.2013 – Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej wyróżnione w Plebiscycie Ziarnka Gorczycy 2013

 

W sobotę 2.02.2013 o godz. 19:00 w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu odbyła się uroczysta Gala Plebiscytu „Ziarnka Gorczycy” 2013, na której poznaliśmy tegorocznych laureatów plebiscytu. Po raz trzynasty przyznano Statuetki Ziarnka Gorczycy wyróżniającym się dobroczyńcom. Środki zebrane podczas uroczystej gali wspomogą działalność Sądeckiego Hospicjum.
Kapituła w osobach Prezydenta Nowego Sącza Ryszarda Nowaka, Prezesa Związku Sądeczan Macieja Kurpy, Prezesa Towarzystwa Gimnastycznego Sokół Leszka Zegzdy oraz Wiceprezesa T.P.Ch. Sądeckiego Hospicjum Zofii Kubisz-Pajor przyznała po raz pierwszy w tym roku wyróżnienia dla młodych ludzi zajmujących się działalnością charytatywną.
Przyznano

Wyróżnienia:
Szkolne Koło Wolontariatu Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej nad którym opiekę sprawuje pani Beata Burnus nagrodę odbierały również reprezentujące wolontariuszy uczennice Maria Biedroń i Magdalena Gąsiorek z klasy 3CG,
Wolontariat Gimnazjum z Kamionki Wielkiej nad którym opiekę sprawuje pani Maria Kiełbasa
Wolontariat Zespołu Szkół w Zagórzanach koło Gorlic nad którym opiekę sprawuje pani Marzena Nikiel

Laureaci kategorii Osobowość:
Dorota Hedwig – Wielogłowy
o. Stanisław Majcher – Zakopane

Pozostałe osoby nominowane w tej kategorii:
Anna Skierska – Nowy Sącz
Zygmunt Wójsik – Nowy Sącz
Radosław Pietrzkiewicz – Nowy Sącz

Laureaci kategorii Firma – Stowarzyszenie – wolontariat
„Grześ” Firma Cukierniczo-Gastronomiczna – Nawojowa
Zakład Karny – Nowy Sącz

Pozostałe nominowane w tej kategorii:
„BAU-GIPS” Zakład Usługowo-Budowlany – Nowy Sącz
Rolbud- Instal – Gołkowice Górne
Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Przewlekle Chorych i Osób Niepełnosprawnych „Nasz Dom” – Piwniczna Zdrój
Gwiazdą wieczoru był Janusz Radek.

 

07.02.2013 Projekt „Jeżdżę z głową”

WW dniu 7 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach Projektu „Jeżdżę z głową”

Projekt skierowany jest do uczniów klas III szkół podstawowych nie umiejących jeździć na nartach.

Zajęcia w wymiarze 16 godzin (8 wyjazdów po 2 godziny) odbywają się na Stacji Narciarskiej Limanowa-SKI pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W zajęciach bierze udział 31 uczniów klas trzecich naszej szkoły.

Projekt współfinansowany jest przez budżet Województwa Małopolskiego, budżet Miasta Limanowa oraz jednorazową wpłatę rodziców w wysokości 100 zł.

W ramach kosztów realizacji projektu uczniowie maja zapewnione:
– 16 godzin zajęć na stoku w grupach od 10 do 12 uczniów prowadzone przez instruktorów,
– dowóz na stok pod opieką nauczycieli,
– wypożyczenie sprzętu,
– ciepły posiłek w czasie każdego wyjazdu.

W wyniku realizacji projektu uczniowie zdobędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach, nauczą się bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz nabędą nawyku jazdy w kasku, nauczą się rozważnie i aktywnie spędzać wolny czas.

 

14.02.2013 Kulig saneczkowy dla uczniów klasy 5b

Obwite opady śniegu w ostatnich dniach sprawiły, że w czwartek 14 lutego w Słopnicach dla klasy 5b szkoły podstawowej, zorganizowano narty saneczkowy w którym wzięło udział 19 dzieci z klasy 5b oraz 2 dorosłych opiekunów panie Barbara Strug i Beata Burnus. Organizatorką i pomysłodawczynią tego wydarzenia była pani Barbara Strug wychowawczyni klasy 5b szkoły podstawowej i nauczycielka wychowania fizycznego.

Trasa kuligu prowadziła przez malownicze tereny Słopnic, aż do Leśniczówki. Na trasie uczniowie mogli podziwiać uroki przyrody Słopnic w zimowej szacie. Dla wszystkich uczestników kuligu przygotowano ognisko oraz kiełbaski, ciepłą herbatę, ciasteczka i słodycze. Uczestnicy kuligu bawili się doskonale co widać po roześmianych buziach. Oprócz zabaw przy ognisku dzieci rzucały się śnieżkami, co bardzo im się podobało. Po wspólnie spędzonym czasie i zabawie w drodze powrotnej uczniowie pytali o powtórkę kuligu.

 

28.02.2013 Zakończenie Projektu „Jeżdżę z głową”

W zakończeniu Projektu „Jeżdżę z głową” uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta Limanowa Zastępca Burmistrza Wacław Zoń oraz Kierowniczka Wydziału Organizacyjnego Halina Waktor, Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej Wiesław Stanik oraz nadzorujący projekt nauczyciele ZSS nr 2 w Limanowej Barbara Strug, Bernadeta Świerczek oraz Paweł Kasiński.

Wszyscy uczniowie, którzy brali udział w projekcie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zdobyli umiejętności jazdy na nartach.

5.03.2013 Szkolny konkurs recytatorski dla klas 0-III

W konkursie uczestniczyło 20 dzieci recytując utwory różnych poetów. Wykonawcy byli oceniani przez komisję konkursową w dwóch kategoriach wiekowych kl. 0-I oraz kl. II-III Konkurs oceniała komisja w składzie: Marta Młynarczyk –zastępca dyrektora ZSS nr 2 w Limanowej Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog szkolny Izabela Sułkowska-Pieczonka- polonistka

W konkursie zwyciężyli:
Kategoria 0-I
I miejsce Magdalena Michura kl. 1b
II miejsce Kinga Koza kl. 01
III miejsce Magdalena Wadowska kl. 1a
Wyróżnienie Anna Chudy kl. 02

Kategoria II-III
I miejsce Aleksandra Baczyńska kl. 3b
II miejsce Zuzanna Strug kl. 2a
III miejsceTeresa Bugajska kl. 2b
Wyróżnienie Mateusz Śmiałek kl. 3b

  Laureatki obu kategorii Magdalena Michura z kl. 1b oraz Aleksandra Baczyńska z kl. 3b zakwalifikowały się do drugiego etapu konkursu, który odbędzie się 10 kwietnia 2013 roku w Limanowskim Domu Kultury.

 

22.03.2013 Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Juliana Tuwima

Szkolny konkurs recytatorski wpisał się na stałe do kalendarza imprez naszego gimnazjum. W tym roku – Roku Tuwima – poświęcony był twórczości niezwykłego poety z Łodzi. Gimnazjaliści, którzy swoją przygodę z recytacją zaczynali w młodszych klasach od „Lokomotywy” i „Ptasiego radia”, tym razem wybrali poważniejsze, bardziej wyrafinowane utwory, np. fragmenty „Kwiatów polskich”. Niestety, zainteresowanie młodzieży konkursem nie było tak duże, jak w latach poprzednich. A szkoda, bo przecież poezja wyzwala w człowieku wszystko to, co dobre. Komisję w składzie: Pani wice dyrektor M. Młynarczyk, Pani W. Guzik i Pani R. Hasior – najbardziej urzekła dojrzała interpretacja wiersza pt. „Wszystko” w wykonaniu uczennicy klasy III c Agaty Wrona. Niemniej, wszystkim uczestnikom gratulujemy! Oto nazwiska zwycięzców, którzy stanęli na podium i otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców:

   • I miejsce – Agata Wrona, klasa III c
    II miejsce – Monika Mizgała, klasa III a
    III miejsce – Dorota Banaś, klasa I b

Zachęcamy do udziału w przyszłych edycjach! Zapraszamy do galerii…

 

6.05.2013 Projekt „Już pływam”

W dniu 6.05.2013r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zajęcia nauki pływania w ramach projektu „Już pływam”.

Projekt skierowany jest do uczniów kl. I- III szkoły podstawowej nieumiejących pływać. Zajęcia w wymiarze 16 godzin (osiem wyjazdów po dwie godziny zajęć) odbywają się na Pływalni Limanowskiej. Uczniowie mają zapewnioną opiekę nauczycieli w czasie dojazdu na pływalnię, zajęcia odbywają się pod okiem fachowych instruktorów.

W zajęciach bierze udział 73 uczniów naszej szkoły podzielonych na 5 grup. Zajęcia grup 1 i 2 odbywają się w poniedziałki w godz. 13:00 – 15:00 (wyjazd na basen o godz. 12:15).

Zajęcia grup 3, 4 i 5 odbywają się w soboty w godzinach 9:00 – 11:00 (wyjazd godz. 8:30).

Projekt współfinansowany jest przez budżet województwa małopolskiego, budżet miasta Limanowa oraz jednorazową wpłatę rodziców w kwocie 100 zł.

W wyniku realizacji projektu uczniowie zdobędą podstawowe umiejętności pływania nauczą się rozważnie i aktywnie spędzać czas wolny.

 

 

18.06.2013 – Projekty Gimnazjalne 2013

 

III Przegląd Projektów Gimnazjalnych odbył się 18 czerwca 2013 i trwał cztery godziny lekcyjne. Na sali gimnastycznej zgromadzili się nauczyciele – opiekunowie projektów, na czele z dyrekcją szkoły, uczniowie klas pierwszych – tworzący widownię – oraz bohaterowie dnia – autorzy prezentacji. Konferansjer prowadzący uroczystość rozpoczął ją od wspomnień, bowiem przypomniał tytuły projektów z poprzednich dwóch edycji, a na ekranie ukazały się pamiątkowe zdjęcia z występów tamtych grup. Następnie rozpoczęła się właściwa prezentacja w ustalonej wcześniej kolejności. Prezentacje trwały średnio po 15 minut. Ich tematyka była niezwykle różnorodna, pogłębiająca wiedzę uczniów z wielu dziedzin. Dominowały prezentacje multimedialne, referaty, slajdy, fragmenty filmów, wywiad, elementy dramy ( sąd nad papierosem ), doświadczenia chemiczne na żywo, quiz dla publiczności z nagrodami w postaci autografów Justyny Kowalczyk oraz degustacja brytyjskich tradycyjnych potraw. Każda z prezentacji była przygotowana rzetelnie i ciekawie. Uczniowie na sali wykazywali żywe zainteresowanie i nagradzali kolegów zasłużonymi brawami. Największym problemem było chyba dla niektórych, mniej pewnych siebie, uczniów opanowanie tremy i żywe, poprawne dykcyjnie oraz wyraziste wystąpienie przed publicznością. Każdy występ był fotografowany, kończył się pamiątkowym zdjęciem zespołu z opiekunem projektu oraz wręczeniem pamiątkowego podziękowania za zaangażowanie w projekt.

Dzień poświęcony prezentacji projektów gimnazjalnych był pięknym przykładem uczniowskiego święta i uczył dyscypliny, publicznego wystąpienia oraz szacunku dla cudzej pracy. Koordynatorem projektów edukacyjnych była pani Renata Hasior.

Tematy tegorocznych projektów:
1. Jak powstają osuwiska? – opiekun: Wiesław Stanik
2. Problemy krajów trzeciego świata – opiekun: Katarzyna Florek
3. Problemy społeczności lokalnej – opiekun: Beata Kaczmarczyk
4. Zakony w średniowieczu – opiekun: Beata Kaczmarczyk
5. Welcome to the USA! – opiekun: Justyna Klimek
6. Polish Cuisine  – opiekun: Justyna Klimek
7. Bryły platońskie – opiekun: Lucyna Abram
8. Świat wskaźników – opiekun: Anna Sarapata
9. Tajemnice ludzkiego ciała – opiekun: Małgorzata Cedzidło
10. Wszechświat – świat, który nas otacza – opiekun: Izabela Lenart
11. Kobiety fatalne i idealne, czyli motyw kobiety w literaturze i sztuce – opiekun: Renata Hasior
12. Od zmarzlaka do mistrzyni świata – sylwetka Justyny Kowalczyk – opiekun: Renata Hasior

Zapraszamy do galerii:

26.06.2013 – Zakończenie projektu „Już pływam”

W dniu 26.06.2013r. uczniowie naszej szkoły zakończyli zajęcia nauki pływania w ramach projektu „Już pływam”.

Projekt skierowany był do uczniów kl. I- III szkoły podstawowej nieumiejących pływać. Zajęcia w wymiarze 16 godzin (osiem wyjazdów po dwie godziny zajęć) odbywały się na Pływalni Limanowskiej. Uczniowie mieli zapewnioną opiekę nauczycieli w czasie dojazdu na pływalnię, zajęcia odbywały się pod okiem fachowych instruktorów. W zajęciach brało udział 73 uczniów naszej szkoły podzielonych na 5 grup.

Projekt współfinansowany był przez budżet województwa małopolskiego, budżet miasta Limanowa oraz jednorazową wpłatę rodziców w kwocie 100 zł. W wyniku realizacji projektu uczniowie nabyli podstawowych umiejętności pływania, nauczyli się rozważnie i aktywnie spędzać czas wolny.

Wróć do góry