2013/2014

10-09-2013 – Możesz pomóc – zbieraj zakrętki!

Samorząd Uczniowski już kolejny rok zakrętki zbiera i potrzebujących wspiera!!! W tym roku pomagamy podopiecznym Limanowskiej Akcji Charytatywnej. Zapraszamy do przyłączenia się do akcji! Zakrętki na zdjęciu to jedynie zbiórka z września 2013!!!

 

27 – 28 września 2013 r. – XIX Rajd Górski im. Józefa Staniszewskiego

W dniach 27 – 28 września 2013 r. uczennice klasy 2a gimnazjum, pod opieką p. Bernadety Wrony, wzięły udział w XIX Rajdzie Górskim im. Józefa Staniszewskiego, zorganizowanym przez: I Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Orkana w Limanowej pod patronatem Urzędu Miasta Limanowa i Starostwa Powiatowego w Limanowej. Trasy rajdu wiodły szlakami Beskidu Wyspowego, Gorców i Pienin. Uczestniczki Rajdu zdobyły Najwyższy szczyt Gorców Turbacz, wzięły udział w konkursie krajoznawczym o Gorcach i konkursie dotyczącym życia i działalności J. Staniszewskiego oraz konkursie z zakresu pierwszej pomocy. „Dzikie Smerfy” – drużyna z naszej szkoły została nagrodzona przewodnikami: „Beskid Śląski” i „Orla Perć” oraz zdobyła pamiątkowy puchar i dyplom.

 

  • Lista uczestników:

 

  • 1. Lachor Julia 2aG

 

  • 2. Twaróg Aleksandra 2aG

 

  • 3. Wojtas Magdalena 2aG

 

  • 4. Talaga Izabela 2aG

 

  • 5. Michura Angelika 2aG

 

  • 6. Guzik Klaudia 2aG

 

  Opiekun: Bernadeta Wrona

 

29.09.2013 – Znowu na szlaku. Golców

XXXI Wieczorny złaz turystów górskich na Golcowie 2013

Uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Urszuli Siciarz wyruszyli na szlaki Beskidu Wyspowego, by po długiej wędrówce dotrzeć na górę Golców. Tam, wspólnie z innymi wędrowcami odbyły się:

 

  • 1. Konkurs o Beskidzie Wyspowym, w którym nasi uczniowie zajęli I miejsce

 

  • 2. Msza św. przy Kapliczce przewodnickiej w intencji zmarłych członków PTTK

 

  3. Ognisko

 

30.09.2013 Akcja sprzątanie szlaków turystycznych

Samorząd uczniowski Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej wraz z opiekunem samorządu panią Urszulą Siciarz wyruszył na szlaki Beskidu Wyspowego by wziąć udział w akcji sprzątania szlaków turystycznych. Była świetna zabawa i dużo śmieci do wyzbierania.

 

 

Nauczyciele kontra Uczniowie

Samorząd Szkolny 9.10.2013 zorganizował mecz pomiędzy uczniami i nauczycielami. Reprezentacja uczniów odniosła zwycięstwo. Walczących na boisku mocno wspierała wspaniała publiczność oraz cheerliderki. Oprócz dobrego meczu było dużo dobrej zabawy.

10.10.2013 Ślubowanie pierwszoklasistów

10 października w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy Ia i Ib. Klasa Ia liczy 23 uczniów, wychowawczynią klasy jest pani Ewa Król, natomiast klasa Ib liczy 26 uczniów a wychowawczynią klasy jest pani Ewa Świerczek.

Dzieci wystąpiły z programem artystycznym, który bardzo podobał się przybyłym rodzicom. Po uroczystości, nowi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Limanowej udali się do swoich klas na mały poczęstunek. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy powodzenia, owocnej nauki, samych sukcesów i tylko dobrych stopni.

 

14.10.2013 Dzień Edukacji Narodowej w Limanowej w Limanowskim Domu Kultury

 

 

W tym roku po raz pierwszy 14 października 2013 r. na zaproszenie Burmistrza Miasta Limanowa do Limanowskiego Domu Kultury przybyli limanowscy pedagodzy oraz pracownicy oświaty, aby wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystej Gali nauczycielom wręczono Nagrody Burmistrza.

Pani Halina Waktor Kierownik Wydziału Organizacyjnego powitała zebranych gości, a w swoim wystąpieniu przypomniała historię święta.

W imieniu Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy życzenia przekazał Zastępca Burmistrza Wacław Zoń. Za wysokie wyniki w pracy dydaktyczno – wychowawczej szkoły, potwierdzone osiągnięciami uczniów w konkursach przedmiotowych i wysokimi wynikami z egzaminów zewnętrznych, za kształtowanie wśród uczniów postaw społecznych i obywatelskich w duchu poszanowania dla tradycji uniwersalnych, narodowych, państwowych i lokalnych, za promowanie wśród uczniów idei wolontariatu oraz za zaangażowanie w budowę wizerunku placówki przyjaznej dziecku Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa otrzymał m.in.:
– Wiesław Stanik – Dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej: osiąganie wysokich wyników pracy z uczniami zdolnymi jak i tymi, którzy mają problemy w nauce, za kreatywność i stosowanie nowatorskich form i metod pracy, które w sposób optymalny motywują uczniów do działania, poszukiwania i twórczości, Nagrodami Burmistrza Miasta Limanowa wyróżniono nauczycieli naszej szkoły:
– Beatę Burnus – nauczyciela – bibliotekarza
– Beatę Kaczmarczyk – nauczyciela historii
– Wiesława Lachora – nauczyciela wychowania fizycznego
– Annę Sarapatę – nauczyciela chemii i przyrody
– Kingę Sułkowską – nauczyciela – wychowawcę świetlicy szkolnej
Dla wszystkich przybyłych gości wystąpił Kabaret Hrabi.

 

 

17.10.2013 „Święto Drzewa”

17.10.2013 r w naszej szkole obchodziliśmy Święto Drzewa, w którym uczestniczyli uczniowie klas VI a.

Z tej okazji w szkolnym ogrodzie posadzono dziesięć okazów sosny zwyczajnej. Honorowym gościem był pan Piotr Ociepka ze Starostwa Powiatowego w Limanowej, który przygotował prelekcję na temat rozpoznawania i pielęgnacji drzew iglastych. Nasze uczennice Magdalena Szewczyk i Weronika Jasica z tej okazji napisały wiersz.

DRZEWO
Posadziliśmy malutkie
Codziennie o nie dbamy
I razem z nami do pielęgnacji zapraszamy
To mowa o sosenkach
Które rosną z dnia na dzień
Aby koło szkoły zrobić cień
A więc zapraszamy do sadzenia
Bo dzięki temu pięknieje nasza Ziemia
Klasa VI a

 

14.11.2013 Dyplom uznania dla Szkolnego Koła Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu otrzymało nagrodę w postaci Dyplomu uznania w Ogólnopolskim Konkursie „Barwy Wolontariatu” za ofiarność, wytrwałość i poświęcenie w służbie na rzecz innych ludzi i dobra wspólnego. Małopolska Gala Barw Wolontariatu odbyła się w Centrum Kinowym ARS w Krakowie.

Konkurs Barwy Wolontariatu organizowany jest już po raz XIII przez Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce jego celem jest nagrodzenie najbardziej aktywnych wolontariuszy oraz ukazanie dobrych praktyk współpracy z wolontariuszami. Jest również okazją, aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z wieloma organizacjami, środowiskami i osobami prywatnymi

Podczas uroczystej Gali Szkolne Koło Wolontariatu reprezentowały wolontariuszki:
Ewa Chudy,
Magdalena Furtak
Paulina Deska
uczennice z kl. 3aG.
Uczestnicy Gali mogli wysłuchać koncertu zespołu „Patrick The Pan” oraz obejrzeć projekcję filmu pt. „Nietykalni”.

 

18.11.13 Żywe lekcje historii

Dnia 18.11.13. uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 2 wzięli udział w „żywej lekcji historii „ pt. „ Życie i kultura szlachty polskiej”. W trakcie pokazu uczniowie zobaczyli tradycyjny strój szlachecki modele broni białej i prochowej, narzędzia tortur, uczestniczyli w inscenizacji pojedynku.

Lekcja przedstawiona przez grupę łowcy historii spotkała się z żywym zainteresowaniem.

 

9.11.13 Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

 

19 listopada 2013 r. w Zespole Szkół Samorządowych Nr 2 w Limanowej odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla Klas 4-6. Wzięli w nim udział uczniowie z wszystkich limanowskich szkół podstawowych. Dzieci prezentowały wysoki poziom językowy. Uczestników wspierali opiekunowie.

Pierwsze miejsce zajęła Maria Kolawa z ZSS Nr 3 w Limanowej.
Drugie Piotr Ptaszek z ZSS Nr 2.
Trzecie miejsce zdobył Sebastian Sukiennik z ZSS Nr 1.
Wysokie wyniki osiągnęli również wyróżnieni uczniowie:
Jakub Kurczab z ZSS Nr 4,
Michał Jonak z ZSS Nr 4,
Franciszek Śmieszek z ZSS Nr 3
Aleksandra Puch z ZSS Nr 1.
Wszystkim laureatom gratulujemy wysokich wyników i dużej wiedzy językowej.

Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów:
• Urząd Miasta w Limanowej,
• sklep SILLA,
• wydawnictwo PEARSON,
• Państwa Ślazyków,
• Bank Spółdzielczy w Limanowej.
Wszystkim osobom, które wsparły naszą inicjatywę serdecznie dziękujemy.

Uczniów oraz nauczycieli zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez nas w przyszłym roku szkolnym.

DYREKCJA ZSS NR 2
oraz ORGANIZATORZY:
mgr Anita Iwan-Franczyk
mgr Edyta Rapacz
mgr Justyna Klimek
mgr Joanna Krasek-Mitana

 

 

 

27.11.2013 Loteria dla Piotrusia

Po raz kolejny Szkolne koło Wolontariatu zorganizowało loterię na rzecz ucznia naszej szkoły tym razem akcja była prowadzona dla Piotrusia.

Dziękujemy wszystkim osobom uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły za włączenie się do akcji. Nasi sponsorzy: Rada Rodziców ZSS nr 2 w Limanowej, Salon Fryzjerski Łukasz, Restauracja Charlotte z Limanowej, Studio Onze Kraków, „Mika” Hurtownia Łożysk Zygmunt Wolak, Came Polska, PKO Bank Polski oddział Limanowa.

 

27, 28, 29.11.2013 Wróżki w Zerówkach i Przedszkolu

W tym roku wszyscy wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zaangażowali się w akcję prowadzenia wróżb i zabaw andrzejkowych dla najmłodszych. Przebrani za wróżki mogli się sprawdzić jako animatorzy zabaw dziecięcych w pięciu oddziałach przedszkolnych Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej oraz trzech oddziałach zerówek. Przygotowali dla dzieci zagadki, zabawy, wróżby oraz malowanie twarzy. Zarówno dla przedszkolaków jak i wolontariuszy to był niezapomniany dzień, radosny i pełen emocji. Dzieci były zachwycone, a gimnazjaliści dumni z dobrze wykonanego zadania.

 

8.12.2013 Aniołki pomagają Mikołajowi

Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu odpowiedziały na prośbę Mikołaja i jeszcze raz pomogły mu rozdać prezenty, tym razem chorym dzieciom, podopiecznym Limanowskiej Akcji Charytatywnej. Impreza mikołajkowa dla dzieci i ich rodzin była zorganizowana w Restauracji Stary Browar w Limanowej przez Limanowską Akcję Charytatywną. Julia i Ola wspaniale uporały się z powierzonym im zadaniem, na wszystkich dziecięcych buziach gościł uśmiech, a podarowane prezenty sprawiły wiele radości.

Dziewczyny po raz pierwszy udzielały wywiadu dla telewizji, poradziły sobie z tym znakomicie, zresztą sami zobaczcie…

 

8.12.2013 Aniołki pomagają Mikołajowi

 

Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu odpowiedziały na prośbę Mikołaja i jeszcze raz pomogły mu rozdać prezenty, tym razem chorym dzieciom, podopiecznym Limanowskiej Akcji Charytatywnej. Impreza mikołajkowa dla dzieci i ich rodzin była zorganizowana w Restauracji Stary Browar w Limanowej przez Limanowską Akcję Charytatywną. Julia i Ola wspaniale uporały się z powierzonym im zadaniem, na wszystkich dziecięcych buziach gościł uśmiech, a podarowane prezenty sprawiły wiele radości.

Dziewczyny po raz pierwszy udzielały wywiadu dla telewizji, poradziły sobie z tym znakomicie, zresztą sami zobaczcie…

 

10.12.2013 Spotkanie z przedstawicielem PPP z Limanowej

W dniach 4 i 21 grudnia 2013 r. klasy 5 i 6 Szkoły Podstawowej uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Limanowej. Prelekcja dotyczyła niebezpieczeństw związanych z korzystaniem z mediów oraz zagrożeń wynikających z gier komputerowych.

Jakimi zasadami należy kierować się w Internecie? Czy w świecie on-line obowiązują inne zasady niż w świecie realnym? Do czego prawo ma autor, twórca stron, a do czego zwykły użytkownik Internetu? To pytania, które coraz częściej pojawiają się w dyskusjach użytkowników Internetu. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. Każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy. Ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas surfowania w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych użytkowników i ich praw.

 

12.12.2013 Konkurs profilaktyczny – Ulotka antynikotynowa

W grudniu 2013 r. na terenie naszej szkoły odbył się KONKURS PROFILAKTYCZNY na „ULOTKĘ ANTYNIKOTYNOWĄ”

Komisja przy ocenianiu prac uczniów brała pod uwagę:
• Zgodność pracy z tematem konkursu
• Różnorodność form
• Rzetelność treści
• Trafność przesłania

Najlepsze ulotki antynikotynowe z przesłaniem profilaktycznym wykonali: I miejsce Anna Szewczyk 2aG
II miejsce Aldona Szewczyk 2bG
III miejsce Karolina Dutka 2bG
Wyróżnienie:
Mateusz Wrona 6a
Oliwia Florek 1bG za napisanie piosenki z przesłaniem profilaktycznym

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!!!

 

18.12.2013 Spotkanie z psychologiem ks. dr Jerzym Smoleniem

W dniu 18 XII 2013r. młodzież naszego gimnazjum miała okazję uczestniczyć w spotkaniu z psychologiem ks. dr Jerzym Smoleniem. Tematem spotkania był szacunek do drugiego człowieka, rozsądne korzystanie z mediów, uzależnienie od komputera, Internetu, telefonu komórkowego. Spotkanie cieszyło się zainteresowaniem uczniów.

 

20.12.2013 – Życzenia świąteczne dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu udali się z życzeniami świątecznymi do Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Pensjonariuszom DPS podarowali wykonane przez siebie gwiazdki z masy solnej oraz słodkości. Pani Barbara Strug wraz z uczniami klas 2aG przygotowała kolędy. Mieszkańcy domu z radością obejrzeli występ uczniów.

 

28.01.2014 Szkolenie dla nauczycieli

Kolejny raz z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole zostało zorganizowane szkolenie dla nauczycieli. Opiekunowie uczniów biorących udział w V Powiatowym Konkursie BEZPIECZNY INTERNET oraz nauczyciele naszej szkoły brali udział w szkoleniach zorganizowanych w tym dniu.

Szkolenia, w których wzięło udział 27 nauczycieli były prowadzone przez przedstawicielkę Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Limanowej, specjalistkę ds. cyberprzemocy panią Elżbietę Cięciel nt.: ”Nowe trendy aktywności On-line wśród dzieci i młodzieży” oraz trenerkę Akademii Postępowania Twórczego w Limanowej panią Katarzynę Rosiek nt.: „Relacje interpersonalne – budowanie zespołu”. Nauczyciele otrzymali zaświadczenia, materiały szkoleniowe i promocyjne od sponsorów.

Wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu Angelika Biedroń, Ewelina Bulanda, Karolina Pietras, Julia Lachor, Aleksandra Twaróg, Karolina Orzeł oraz Monika Czaja pracowały nad sprawnym przebiegiem szkoleń jak i konkursu. Sponsorami poczęstunku był Sklep Spar oraz Ima, a materiały szkoleniowe zostały ufundowane przez Urząd Miasta Limanowa oraz Starostwo Powiatowe w Limanowej.

 

30.01.2014 Teleturniej „1 z 10”

Dnia 30 stycznia 2014 w naszej szkole odbyła się pierwsza edycja konkursu „1 z 10” z przedmiotów matematyczno-przyrodniczo-informatycznych. Udział wzięło 10 uczniów klas II gimnazjum.

Uczniowie odpowiadali na pytania z biologii, chemii, geografii, fizyki, matematyki i informatyki.

W konkursie zwyciężyła Aldona Szewczyk z klasy II b, drugie miejsce zajął Piotr Bulanda z klasy II a, a trzecie Julia Lachor z klasy II a.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę.

Dziękujemy sponsorom, którymi byli:
Rada Rodziców naszej szkoły
Starostwo Powiatowe w Limanowej
Firma Midrew
Sklep Silver Komputer

 

28.01.2014 r. – V Powiatowy Konkurs Bezpieczny Internet

28.01.2014 w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się V Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET dla uczniów gimnazjum Powiatu Limanowskiego.Organizatorem konkursu byli Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w L-wej.Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Małopolski, Jan Puchała Starosta Limanowski oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa. Patronat merytoryczny sprawowała Fundacja Dzieci Niczyje.

W konkursie uczestniczyło 43 uczniów z 25 gimnazjów Powiatu Limanowskiego

Cele konkursu:
– propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu,
– profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży związanych z korzystaniem z Internetu,
– motywowanie społeczności szkolnych do angażowania się w inicjatywy społeczne propagujące bezpieczeństwo w sieci,
– upowszechnianie programów i kampanii realizowanych w ramach Akademii Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Plus),
– uświadomienie potrzeby współpracy pomiędzy społecznością szkolną a Policją

Tego dnia w szkole równolegle odbyło się szkolenie dla 27 nauczycieli – opiekunów uczniów, prowadzone przez:
– przedstawicielkę Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Limanowej, specjalistkę ds. cyberprzemocy panią Elżbietę Cięciel nt.:” Nowe trendy aktywności On-line wśród dzieci i młodzieży”
– trenerkę Akademii Postępowania Twórczego w Limanowej panią Katarzynę Rosiek nt.: „Relacje interpersonalne – budowanie zespołu”.
Nauczyciele otrzymali zaświadczenia, materiały szkoleniowe od sponsorów. Odbyło się również szkolenie uczniów przybyłych na Konkurs z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń internetowych oraz bezpiecznych zachowań w Internecie przeprowadzone przez przedstawiciela KPP w Limanowej Stanisława Piegzę – aspirant, Rzecznik Prasowy Komendy. Dyrektor ZSS nr 2 w Limanowej Wiesław Stanik zainaugurował obchody DBI jak również przywitał przybyłych gości, opiekunów i uczniów.

Komisja konkursowa: Przewodnicząca Marta Młynarczyk Z-ca Dyr. ZSS nr 2 w Limanowej
Członkowie:
Marcin Kuc – KPP w L-wej, referat dochodzeniowo śledczy Wydz. Kryminalnego, spec. ds. cyberprzestępczości,
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog,
Maria Szubryt – aspirant sztabowy, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii
Jolanta Mól – starszy sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii

Narzędziem konkursowym był test wyboru (40 pytań) oparty na literaturze podanej w regulaminie konkursu. Prace były kodowane.
W konkursie
I miejsce zajął Kamil Piechura z ZSS nr 3 w Limanowej,
II miejsce zajął Kamil Biedroń z Gimnazjum Adama Mickiewicza w Słopnicach,
III miejsce zajął Bartosz Ociepka z ZSS nr 3 w Limanowej,
IV miejsce zajęła Iwona Bugajska z Gimnazjum im. Tytusa Czyżewskiego w Przyszowej,
V miejsce zajął Kamil Leśniak z ZPO Gimnazjum 4 w Mszanie Górnej.
Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz gadżety firmowe sponsorów.
Wszyscy uczestnicy uczniowie i opiekunowie otrzymali poczęstunek – drożdżówki, napoje ciepłe i zimne.
Na zakończenie Konkursu przybyli przedstawiciele: – Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, wizytator Danuta Jasielczuk,
– KPP w L-wej, Zastępca Komendanta Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Piotr Doll

Organizatorzy:
Wiesław Stanik – Dyrektor ZSS nr 2
Beata Burnus – nauczyciel bibliotekarz
Marta Kempny – pedagog szkolny
Izabela Lenart – informatyk
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog
Bernadeta Wrona – nauczyciel bibliotekarz
Sponsorzy:
Starostwo Powiatowe w Limanowej,
Urząd Miasta Limanowa,
Urząd Gminy Limanowa,
główny sponsor Dr Web Oprogramowanie Antywirusowe,
Jackówka,
Emiter,
Sklep Silver Computer,
Wydawnictwo Helion,
Fundacja Dzieci Niczyje,
Wolimex,
Limblach,
Tymbark, Drukarnia MM,
Sklepy Spar,
Ima.

 

05.02.2014 Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”.

 

W dniu 5 lutego 2014r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Projekt skierowany jest do uczniów klasy III szkoły podstawowej nie umiejących jeździć na nartach. Zajęcia w wymiarze 18 godzin (9 wyjazdów po 2 godziny) odbywają się na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W zajęciach bierze udział 41 uczniów klas trzecich naszej szkoły. Projekt współfinansowany jest przez budżet Województwa Małopolskiego, budżet Miasta Limanowa oraz jednorazową wpłatę rodziców w wysokości 100 zł.

W ramach kosztów realizacji projektu uczniowie mają zapewnione:
– 18 godzin zajęć na stoku w grupach od 10 do 12 uczniów prowadzone przez instruktorów,
– dowóz na stok pod opieką nauczycieli,
– wypożyczenie sprzętu,
– ciepły posiłek w czasie każdego wyjazdu.

W wyniku realizacji projektu uczniowie zdobędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach, nauczą się bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz nabędą nawyku jazdy w kasku, nauczą się rozważnie i aktywnie spędzać wolny czas.
Opiekunami uczniów są nauczyciele:
Barbara Strug
Ewa Kęska
Ewa Świerczek
Wiesław Lachor

 

27.02.2014 Projekt „Jeżdżę z głową” zakończony

 

W dniach od 5.02 do 27.02.2014r. uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej uczestniczyli w projekcie „Jeżdżę z głową”. W ramach realizacji projektu 41 uczniów klas trzecich szkoły podstawowej brało udział w zajęciach nauki jazdy na nartach. Zajęcia odbywały się na Stacji Narciarskiej Limanowa – Ski, były przeznaczone dla uczniów nie umiejących jeździć na nartach. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w 18 godzinach zajęć na stoku zorganizowanych w trakcie 9 wyjazdów.

W ramach kosztów realizacji projektu uczniowie mieli zapewnione:
– zajęcia prowadzone przez instruktorów
– dowóz na stok pod opieką nauczycieli
– wypożyczenie sprzętu
– ciepły posiłek w czasie każdego wyjazdu

Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczniów i ich rodziców. Efektem ich było nabycie przez uczniów podstawowych umiejętności jazdy na nartach oraz poznanie zasad bezpieczeństwa na stoku narciarskim.

W dniu 27.02.2014r. na Stacji Narciarskiej Limanowa – Ski odbyło się uroczyste zakończenie drugiej edycji projektu. Uczestniczyli w nim Burmistrz Miasta Władysław Bieda, Dyrektor Szkoły Wiesław Stanik, Grzegorz Osinko – przedstawiciel stacji, Tomasz Wydra- właściciel szkółki instruktorskiej, nauczyciele – opiekunowie uczniów oraz instruktorzy. Uczniowie otrzymali z rąk Burmistrza Miasta dyplomy potwierdzające udział w projekcie oraz słodycze ufundowane przez przedstawicieli stacji narciarskiej. Wszyscy wyrazili nadzieję, że przyszła zima będzie bardziej śnieżna, co pozwoli na doskonalenie nabytych umiejętności.

 

6-7.03.2014 r. Kwiaciarnia Szkolnego Koła Wolontariatu

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu przygotowali ręcznie robione kwiaty oraz dekoracje z wikliny papierowej. Dziękujemy pani Małgorzacie Mól za cenne wskazówki dotyczące tej pracochłonnej techniki.

Podczas kiermaszu SKW ogłosiło konkurs na najsympatyczniejszą dziewczynę w szkole – pomysłodawczynią konkursu była pani Joanna Tokarczyk, której bardzo dziękujemy. Dziewczyna, która otrzymała największą ilość kwiatów zakupionych na naszym stoisku wygrywała konkurs, wartość kwiatów również miała istotne znaczenie. Ostatecznie konkurs wygrała Kinga Obrok z kl. 1aG i otrzymała tytuł najsympatyczniejszej dziewczyny w szkole – dyplom i atrakcyjne nagrody! Gratulujemy!

Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób przekażemy dla niepełnosprawnych uczniów naszej szkoły. Wszystkim zaangażowanym i biorącym udział w naszej akcji serdecznie dziękujemy.

 

03.04.2014 Konkurs „ Tadeusz Kościuszko- życie i działalność”

 

3 kwietnia odbył się konkurs o Patronie Szkoły Tadeuszu Kościuszce. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum odpowiadali pisemnie na pytania o Jego życie i działalność wojskową. Konkurs przygotowały panie: Beata Kaczmarczyk i Katarzyna Florek. Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Wyniki Konkursu:

 

Klasa IV
1 miejsce – Piotr Bednarczyk (4b)
2 miejsce – Marta Garbacz (4b)
3 miejsce – Gabriel Jędrzejek (4a)

 

Klasa V-VI
1 miejsce – Jan Wysowski (6c)
2 miejsce – Natalia Wadowska (6b)
3 miejsce – Karolina Mamak (5b)

Julia Sułkowska (6c)

Gimnazjum
1 miejsce – Marcin Mizgała (3a)
2 miejsce – Michał Pieczonka (2a)
3 miejsce – Julia Mordarska (2a)

Maciej Twaróg (1a)

 

04.04.2014 r. Rozpoczęcie realizacji programu „Już pływam”

W dniu 4.04.2014r. uczniowie naszej szkoły rozpoczną realizację programu „Już pływam”. W ramach realizacji programu 49 uczniów klas pierwszych i drugich weźmie udział w 16 godzinach zajęć pozalekcyjnych związanych z nauką pływania. Zajęcia będą się odbywać na Pływalni Limanowskiej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz pod nadzorem ratowników.

Celem realizacji programu jest:
– zdobycie przez uczestników umiejętności pływania,
– poznanie zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk,
– wdrażanie uczniów do rozważnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Program finansowany jest przez:
– budżet Województwa Małopolskiego,
– budżet Miasta Limanowa,
– wpłatę rodziców.

W ramach kosztów realizacji programu uczniowie mają zapewnione:
– przejazd na pływalnię pod opieką nauczycieli,
– 16 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów,
– nadzór ratowników.

 

Konkurs Języka Angielskiego dla klas trzecich

W kwietniu w naszej szkole odbył się konkurs języka angielskiego dla uczniów klas 3. Wzięło w nim udział wielu uczestników. Wszyscy otrzymali materiały dodatkowe przygotowane przez dzieci z klasy 6a, które były inicjatorami konkursu. Dzięki starszym kolegom, uczniowie klas młodszych mieli szansę zmierzyć się i pokazać swoje umiejętności językowe. Najwyższe miejsca otrzymali:

MIEJSCE I
Oliwia Sułkowska 3a
Marcin Banaś 3b

MIEJSCE II
Magdalena Marcisz 3b
Justyna Banaś 3b

MIEJSCE III
Kamila Jantas 3c
Grzegorz Witek 3a

MIEJSCE IV
Gabriela Gniadek 3c
Kamil Ryś-Baca 3a
Teresa Bugajska 3b

WYRÓŻNIENIA:
Joanna Pajor 3c
Ewa Pałka 3c
Aleksandra Rozum 3a
Zuzanna Strug 3a

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękuję.
Organizator konkursu: mgr Joanna Krasek-Mitana

MINOLTA DIGITAL CAMERA
MINOLTA DIGITAL CAMERA
MINOLTA DIGITAL CAMERA
MINOLTA DIGITAL CAMERA
MINOLTA DIGITAL CAMERA

 

Konkurs „Zawód nie zawodzi”.

Nasza szkoła wzięła udział w II edycji Konkursu promującego zawody techniczno – informatyczne „Zawód nie zawodzi”. Uczniowie z naszej szkoły sprawdzili swoją wiedzę w wybranym obszarze konkursowym: obszar informatyczny, techniczny, motoryzacyjny, aranżacja przestrzeni.

Każdy, chętny uczeń, mógł wziąć udział w jednym, wybranym obszarze.

Etap szkolny odbył się 3 kwietnia 2014 r., finał 30 kwietnia 2014 r. w siedzibie Liderów regionalnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. Nagrodzono trzech laureatów z danego obszaru konkursowego. Każdy obszar lidera (podział regionalny) został wyróżniony oddzielnie.

Informacje na temat Konkursu dostępne są na stronie: zawodniezawodzi.pl Organizatorem Konkursu jest stowarzyszenie HUMANEO

 

10.06.2014 r. Zakończenie programu „Już pływam”

W dniu 10.06.2014r. uczniowie naszej szkoły zakończyli realizację programu „Już pływam”. W ramach realizacji programu 49 uczniów klas pierwszych i drugich wzięło udział w 16 godzinach zajęć pozalekcyjnych związanych z nauką pływania. Zajęcia odbywały się na Pływalni Limanowskiej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz pod nadzorem ratowników.

Celem realizacji programu było:
– zdobycie przez uczestników umiejętności pływania,
– poznanie zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk,
– wdrażanie uczniów do rozważnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

Program finansowany był:
– budżet Województwa Małopolskiego,
– budżet Miasta Limanowa,
– wpłatę rodziców.

 

Wróć do góry