Wydarzenia 2015/2016

Wycieczka klas pierwszych gimnazjum

2 czerwca 2016 roku uczniowie klas pierwszych gimnazjum wraz z Panem Dyrektorem Wiesławem Stanikiem, Wychowawczyniami: Anną Sarapatą i Katarzyną Florek oraz Panią Barbarą Strug udali się na wycieczkę szkolną, w programie której znalazły się:

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu będące repliką zabudowy przyrynkowej z końca XIX wieku, z ratuszem, dworem szlacheckim i domami mieszczańskimi. Zobaczyliśmy pocztę, aptekę, a „szczególnym” zainteresowaniem cieszył się gabinet dentystyczny. Czas oczekiwania na zwiedzanie miasteczka umilała nam transmisja meczu piłki siatkowej Polska – Wenezuela.

Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach . Uczniowie wysłuchali z ust przewodnika ciekawych legend związanych z tym rejonem i obejrzeli formy skalne, będące atrakcją rezerwatu, np. „Czarownica”.

Dworek I. J. Paderewskiego znajdujący się w Kąśnej Dolnej. Poznaliśmy historię zakupu i inwestycji poczynionych w tej posiadłości przez kompozytora( bieżąca woda, elektryczność, telefon). Ciekawy film i wspaniały wystrój pałacyku dodały kolorytu szarej i smutnej aurze za oknem( cały dzień padało).

Mimo deszczowej pogody wycieczka się udała, a dopełnieniem wrażeń były dowcipy opowiadane przez Pana Dyrektora oraz wyczekiwana przez uczniów od wielu tygodni wizyta w McDonald’s.