2010/2011

09.10.2010 – Demokratyczne wybory nowych władz samorządu uczniowskiego

27.09.2010 – Kiermasz Szkolnego Koła Wolontariatu

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kiermasz dla rodziców uczestniczących w Wywiadówce. Można było zakupić wykonaną przez wolontariuszy biżuterię, kalendarzyki oraz zakładki. Gabinet Kosmetyczny „Aga” z Laskowej pani Agaty Sroki ufundował piękne wkrętki do uszu za które serdecznie dziękujemy.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży zostały przekazane niepełnosprawnym dzieciom uczniom – naszej szkoły.
Podczas wywiadówki działał punkt informacyjny dla rodziców prowadzony przez wolontariuszy Koła.

07.10.2010 – Pasowanie Pierwszoklasistów

W dniu 7 października 2011 odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. Do wspólnoty uczniowskiej naszej szkoły dołączyło 65 uczniów. Serdecznie witamy!!!

 

 

27.10.2010 – Konkursy „Brzechwa wierszem malowany”, „Stop przemocy”

27 października 2011 w salach Miejskiej Galerii Sztuki podsumowano i wręczono nagrody uczestnikom konkursów „Brzechwa wierszem malowany” dla uczniów szkół podstawowych oraz „Sto przemocy” dla uczniów klas 6 i gimnazjalnych, organizowanych przez Oddział Dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.
Dzięki paniom Zofii Bugajskiej i Magdalenie Kordeczce dzieci z oddziałów zerówki mogły uczestniczyć w konkursie plastycznym „Brzechwa wierszem malowany”. Jury konkursu plastycznego przyznało 2 miejsce Zuzannie Kordeczce oraz 3 miejsce dla uczniów: Kingi Kozy, Aleksandry Bulandy, Grzegorza Ćwika oraz Jakuba Mitkowskiego.
Opiekunem uczniów klas 6 i gimnazjalnych w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną na temat „Stop przemocy” była pani Izabela Lenart. Jury konkursu przyznało 1 miejsce Annie Szewczyk z kl. 6a
Galę wręczenia nagród poprowadziła dyrektor biblioteki Halina Matras oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Na zakończenie uroczystej gali Krakowskie Studio Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii ART-RE przedstawiło wszystkim uczestnikom spektakl Wilk i Zając.

 

W dniu 25 października 2010 odbyła się impreza dla klas 4-6 szkoły podstawowej. Jak zwykle bawiliśmy się świetnie!

 

 

Dzień 11 listopada uczciliśmy uroczystą akademią szkolną.

17 listopada 2010 zorganizowaliśmy imprezę andrzejkową. Grał nam zespól Soundlight. Frekwencja była bardzo wysoka i bawiliśmy się wspaniale!

23.11.2010 – Konkurs Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi”

W dniu 23 listopada 2011 r. odbył się etap szkolny konkursu Poezji Religijnej „Pierścień świętej Kingi” zorganizowany przez Panią Halinę Wieczorek, dla uczniów szkoły podstawowej. Do konkursu zgłosiło się aż 41 uczestników w dwóch kategoriach klasy I – III oraz IV – VI
Najlepsze miejsca osiągnęli:
Karolina Mamak kl. 3
Dawid Szewczyk kl. 3
Grzegorz Witek kl.1
Dorota Banaś kl. 6
Seweryn Rozum kl. 4
Magdalena Szewczyk kl. 4

 

24.02.2011 r. – II Powiatowy Konkurs Bezpieczny Internet

24 lutego br. roku w  Zespole Szkół Samorządowych Nr 2 w Limanowej odbyło się podsumowanie konkursu „Bezpieczny Internet”, który został zorganizowany z okazji Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu, w tym roku obchodzonego pod hasłem „Internet to więcej niż zabawa. To Twoje życie” – takie jest hasło przewodnie Dnia Bezpiecznego Internetu, który będzie obchodzony 8 lutego w ponad 70 państwach. W Polsce DBI od 2005 roku organizowany jest przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową oraz Fundację Dzieci Niczyje tworzące Polskie Centrum Programu Safer Internet.Dzień Bezpiecznego Internetu, ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku w ramach programu „Safer Internet”, ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. W Polsce DBI obchodzony jest od 2005 roku. Jego organizatorami są Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK), tworzące Polskie Centrum Programu „Safer Internet”, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce.

Nowe technologie stanowią nieodłączny składnik współczesnego świata. Wykorzystujemy je do pracy, nauki i rozrywki. Popularność nowych mediów widać szczególnie, gdy obserwujemy dzieci i młodzież. Dla nich Internet jest niezwykle ważną przestrzenią, stwarzającą  możliwość ekspresji własnych poglądów, rozwijania zainteresowań lub też nawiązywania nowych kontaktów. W miarę wzrostu popularności nowych technologii, młodzi ludzie coraz swobodniej poruszają się w sieci. Przenoszą do niej swoje prywatne informacje, zdjęcia, publikują filmy, których są bohaterami, chcą być popularni i lubiani, chcą zaistnieć w sieci. Niestety, nie zawsze pamiętają, że pozornie niewinny żart w Internecie, brak rozwagi i dbałości o prywatność swoją i innych, może doprowadzić do czyjejś krzywdy. Dlatego podczas tegorocznych obchodów DBI chcemy uwrażliwić najmłodszych, a także rodziców i profesjonalistów pracujących z dziećmi, na ochronę prywatności w Internecie.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas od I-III gimnazjum z terenu Powiatu Limanowskiego, a jego celem było propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z internetu, profilaktyka zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży związanych z korzystaniem z internetu, motywowanie społeczności szkolnych do angażowania się w inicjatywy społeczne propagujące bezpieczeństwo w sieci, upowszechnianie programów opracowanych w ramach kampanii Dziecko w Sieci, a także  uświadomienie potrzeby współpracy pomiędzy społecznością szkolną a Policją . Dzięki takim konkursom uzmysławia się dzieciom zagrożenia jakie przynosi  nierozważne publikowanie prywatnych treści w sieci.

 

Na podsumowaniu pojawili się także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Limanowej – Maria Szubryt – aspirant sztabowy, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii, Marcin Kuc – sierżant – referat dochodzeniowo – śledczy Wydziału Kryminalnego Limanowskiej Policji, Justyna Tokarczyk Z-ca Dyrektora Wydziału Promocji, Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej, a także Agnieszka Pawłowska – trener Fundacji Kidprotect.pl

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie ;
Marta Młynarczyk – zastępca Dyrektora ZSS nr 2 i Przewodnicząca Komisji Konkursowej
Elżbieta Cięciel – pedagog Poradni PP w Limanowej- Członek Komisji
Izabela Lenart – nauczyciel informatyki -Członek Komisji
Marcin Kuc – specjalista ds. cyberprzestępczości KPP w Limanowej – Członek Komisji
Wyniki konkursu:
I miejsce Sułkowski Paweł III G – z ZSS nr 3 W Limanowej

 

18.05.2011 r. – Konkurs recytatorski

w dniu 18 maja 2011 r. odbył się konkurs recytatorski. celem konkursu była popularyzacja twórczości poetów, pobudzeniei rozwijanie zainteresowań poezją, rozwijanie umiejętności pięknego wysławiania się. Przy ocenie recytacji brano pod uwagę:
– pamięciowe opanowanie tekstu,
– Intonację, zabarwienie i modulowanie głosu,
– Oryginalną interpretację,
– dostosowanie tempa recytacji do treści i nastroju utworu.
Komisja w składzie: mgr Marta Młynarczyk, mgr Katarzyna Florek, mgr Monika Gąsiorek po przesłuchaniu 18 recytatorów, postanowiła przyznać nastęujące nagrody:1 miejsce – Maria Jeż kl. 4b
2 miejsce – Karolina Jeż kl. 6b
3 miejsce – Dagmara Malinowska kl. 6b
3 miejsce – Aleksandra Golonka kl. 6b

23.05.2011 do 27.05.2011 – Szkolny Tydzień Języków Obcych

W ramach Tygodnia zorganizowane zostały następujące konkursy: Konkurs z Języka Niemieckiego dla Gimnazjum Nr 2, Dyktando z Języka Niemieckiego dla Gimnazjum, Konkurs z Języka Angielskiego dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 2, Konkurs Piosenki dla klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 2, Konkurs z Języka Angielskiego dla las 4 Szkoły Podstawowej Nr 2, Konkurs „Food” z Języka Angielskiego, Konkurs Kulturowy o USA, Dyktando z Języka Angielskiego dla Gimnazjum Nr 2, Konkurs Kulturowy dla Gimnazjum Nr 2, Konkurs na Plakat Promujący Naukę Języków Obcych.

W wyżej wymienionych konkursach zwyciężyli:
KONKURS Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJUM
I miejsce Olga Kita
II miejsce Katarzyna Janecka
III miejsce Aleksandra Pajor
DYKTANDO Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA GIMNAZJUM
I miejsce Katarzyna Janecka
II miejsce Olga Kita
III miejsce Aleksandra Pajor
KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 1-3 SZOŁY PODSTAWOWEJ
I miejsce Marta Garbacz
II miejsce Aleksandra Lasek
III miejsce Magdalena Szewczyk
KONKURS PIOSENKI DLA KLAS 1-3 SZKOŁY PODSTAWOWEJ
I klasa Marta Waligóra
Wyróżnienie Zuzanna Kordeczka
II klasa Karolina Mamak
Wyróżnienie Lidia Bartosz
III klasa Katarzyna Zenger
Wyróżnienie Laura Lebda
KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA KLAS 4 SZKOŁY PODSTAWOWEJ
I miejsce Monika Twaróg
II miejsce Natalia Tokarczyk
III miejsce Olga Hasior
KONKURS „FOOD” Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
I miejsce Julia Mordarska
II miejsce Ewa Chudy
III miejsce Jakub Wysowski
KONKURS KULTUROWY O USA
I miejsce Magdalena Łazarz
II miejsce Edyta Pajor
III miejsce Aleksandra Jaworska
DYKTANDO Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO DLA GIMNAZJUM
I miejsce Maria Wrona
II miejsce Wojciech Baczyński
III miejsce Lidia Guzik
KONKURS KULTUROWY DLA GIMNAZJUM
Dominika Żurek
Małgorzata Twaróg
Maria Wrona
Kamila Sowa
KONKURS NA PLAKAT PROMUJĄCY NAUKĘ JĘZYKÓW OBCYCH
Tomasz Mrozek
Marcin Mizgała, Kamil Zdeb

Nagrody i dyplomy zostały wręczone w ostatnim dniu Tygodnia Języków Obcych. Wręczenie nagród poprzedziły przedstawienia przygotowane przez Panią Justynę Klimek pt.: „Little Red Riding Hood” i Panią Joannę Krasek pt.: „Three Sisters”.
Organizatorzy mgr Justyna Klimek, mgr Anna Szewczyk, mgr Anita Iwan-Franczyk

09.06.2011 r. – „Ja – żołnierz, poeta, czasu kurz”…

Taki tytuł nosiła wieczornica, którą – w ramach projektu gimnazjalnego – przygotowali uczniowie klasy IIa G pod kierunkiem pani Renaty Hasior. Mała sala gimnastyczna przemieniła się na godzinę w gabinet profesora ( w tej roli – Karol Miodoński), gdzie miały miejsce konsultacje przedmaturalne. Jako solidna uczennica i miłośniczka poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego wystąpiła Kasia Michura.
Magiczny nastrój stworzyły płonące świece, subtelna scenografia, piękna muzyka – głównie klasyczna – i oczywiście urzekająca poezja Baczyńskiego. Recytowali ją wspomniani wyżej uczniowie oraz Jagoda Tokarczyk, Kinga Kądziołka, Nathalie Sułkowska, Mariola Toporkiewicz, Marcin Zaremba oraz Michał Król. Widzowie poznali też intrygującą biografię poety, próbowali zrozumieć tragizm pokolenia Kolumbów, wsłuchali się w smutek, melancholię, przeczucie śmierci i nadzieję płynące z poezji Baczyńskiego, który mierzył się ze swoją epoką w imieniu całej generacji „apokalipsy spełnionej”.
Wieczornica była prawdziwą ucztą duchową, chwilą zadumy, pochyleniem się nad pięknem słowa, na co w dzisiejszym zabieganym świecie mamy coraz mniej czasu. Gimnazjaliści – tak trzymać!
Zapraszamy do galerii…

 

 

 

 

Wróć do góry