2014/2015

02.10.2014 r. Pasowanie pierwszoklasistów

 

Dnia 2.10.2014 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły złożyli uroczyste ślubowanie i tym samym zostali włączeni do całej społeczności uczniowskiej.

79 pierwszaków pod czujnym okiem wychowawczyń, a są to: Joanna Tokarczyk, Ewa Kęska , Anna Kaleta, Magdalena Kordeczka, rzetelnie przedstawiło przygotowany program.

W części artystycznej uczniowie wykazali się postrzegalnymi umiejętnościami: wiedzą dotyczącą naszego kraju, liczenia, znajomością ruchu drogowego, właściwego zachowania w szkole, w sprawności i zręczności.

Główną częścią uroczystości było złożenie ślubowania. Pierwszoklasiści wyciągając rękę do sztandaru powtarzali tekst przyrzeczenia:
My uczniowie klasy pierwszej
Szkoły podstawowej Nr 2 w Limanowej
Ślubujemy
Być pilnymi i wzorowymi uczniami
Dobrymi kolegami
Obiecujemy godnie reprezentować
Dobre imię naszej szkoły
Swym zachowaniem i nauką
Sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

Po złożeniu przyrzeczenia nastąpiło pasowanie przez dyrektora szkoły każdego ucznia wielkim ołówkiem i wręczenie słodkiego upominku (rożek z cukierkami). Nie zabrakło także życzeń od starszych kolegów i koleżanek na nową drogę uczniowskich zmagań.

Ostatnim punktem dnia było spotkanie z wychowawcami w klasach. Wychowawcy składając gratulacje wręczyli uczniom okolicznościowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku przygotowanego przez rodziców.

 

22.10.2014 – „Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!”

 

„Jan Paweł II – Świętymi bądźcie!” – to hasło XIV Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w naszej szkole 22.10.2014r. czyli w dniu, w którym Kościół wspomina Papieża Jana Pawła II. Nasze serca wypełniała radość i wdzięczność Bogu za święte życie Papieża Polaka i Jego kanonizację. Celem tegorocznego Dnia Papieskiego było pobudzenie w nas pragnienia świętości. Ojciec Święty zaznaczał, że: „świętość jest darem i zadaniem (…) dla świeckich, tak samo jak dla zakonników i kapłanów, w sferze prywatnej tak jak w działalności publicznej, w życiu zarówno jednostek, jak rodzin i wspólnot”. W tym roku postać Jana Pawła II przybliżyliśmy dosyć nietypowo – w telewizyjnym studio. Prezenterzy, którymi byli Aneta Pajor i Piotr Tokarczyk z klasy 2aG oraz dziennikarka (Natalia Tokarczyk 2aG), zaprosili gości, m.in. starszego pana (Piotr Ptaszek 1aG), panią Renatkę (Magda Szewczyk 1aG) i górala ze Szczawnicy (Marcin Deska 2bG), którzy wspominali Papieża-Rodaka z czasów Jego młodości i wspólnego pobytu w Zakopanem przed konklawe. Dzięki niestrudzonemu reporterowi (Norbert Włodarczyk 2aG) przenieśliśmy się do jednej z wadowickich szkół, w której Papieża wspominali: mały chłopiec Franciszek (Emil Pacut 1aG), uczennica należąca do Pokolenia JPII (Magda Sułkowska 5a) oraz nauczycielka (Olga Hasior 2bG). Wysłuchaliśmy również wiersza w wykonaniu uczennicy klasy 2aG Natalii Zielonki oraz krótkich sentencji, których autorem był Jan Paweł II (Anna Obrok 1aG, Weronika Jasica 1aG, Klaudia Prędka 1aG, Maksymilian Ziaja 1aG). Całości dopełniła prezentacja multimedialna „Jan Paweł II – wychowawca młodzieży”, którą możecie obejrzeć tutaj oraz wspólnie odśpiewana ulubiona pieśń Papieża „Barka”, która wyprowadziła Go z Ojczyzny na Stolicę Piotrową. Dziękujemy uczniom oraz Paniom mgr Władysławie Guzik i mgr Magdalenie Romankiewicz za przygotowanie tej pięknej i wzruszającej uroczystości.

 

Październik 2014 Wolontariusze SKW w Domu Pomocy Społecznej

 

W każdy czwartek października wolontariuszki Szkolnego Koła Wolontariatu po lekcjach odmawiają różaniec wraz z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Limanowej. Przy akompaniamencie gitary śpiewają pieśni i dziesiątki różańcowe. Taki sposób prowadzenia różańca mieszkańcom domu bardzo się podoba i chętnie przychodzą do kaplicy, aby pomodlić się razem z nami. Dziewczyny z klasy 2aG Ewelina Dziedzic, Monika Twaróg, Kinga Obrok, Anna Łazarz, Angelika Biedroń oraz Karolina Orzeł na prośbę mieszkańców po różańcu śpiewają dla nich różne pieśni religijne. Dla obu stron sprawia to wiele radości.

 

13.11.2014 – Konkurs o świętych w szkole „Młodzi wzorem młodych”

W związku z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku oraz 100-leciem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny 13 listopada br. w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się Międzyszkolny Konkurs o Patronach Dzieci i Młodzieży: bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce. Jego mottem były słowa: „Młodzi wzorem młodych”. Konkurs przeprowadzony został na trzech etapach edukacyjnych: nauczanie wczesnoszkolne, szkoła podstawowa kl. IV-VI oraz gimnazjum.
Najmłodsze dzieci charakteryzowały Patronów za pomocą rysunku i obrazów przedstawiając najważniejsze momenty ich życia. Dzieci ze szkoły podstawowej z klas IV-VI oraz uczniowie gimnazjum poznawali życiorysy bł. Karoliny i św. Stanisława. Dodatkową lekturą dla gimnazjalistów była homilia św. Jana Pawła II, którą wygłosił podczas beatyfikacji bł. Karoliny (1987) oraz List św. Stanisława Kostki z drogi do Rzymu (1567). Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu składającego się z 50 pytań zamkniętych. Łącznie we wszystkich etapach nauczania wzięło udział 114 uczniów. Fundatorami nagród oraz patronach nad konkursem sprawowali: Parafia pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach oraz Urząd Miasta w Limanowej.

Zwycięzcom konkursu gratulujemy!
Wyniki konkursu:
Szkoła Podstawowa kl. I – III
I miejsce: Aleksandra Bulanda
II miejsce: Alicja Obrok
III miejsce: Daniel Biedroń, Magdalena Michura oraz 13 wyróżnień
Szkoła Podstawowa kl. IV – VI
I miejsce: Justyna Banaś
II miejsce: Wiktoria Biedroń
III miejsce: Teresa Bugajska
Wyróżnienia:
Magda Sułkowska
Julia Obrok
Zuzanna Strug
Gimnazjum
I miejsce: Anna Szewczyk
II miejsce: Filip Henryk Sternal
III miejsce: Joanna Smoter
Wyróżnienia:
Piotr Ptaszek
Seweryn Rozum
Ewelina Bulanda.
Julia Mordarska
Aneta Bulanda
Joanna Plata

 

28.11.2014 – „Święci w oczach poetów” – Szkolny Konkurs Poezji Religijnej

„Bóg […] pragnie, aby wszyscy byli święci.
Młodzi Przyjaciele, miejcie świętą ambicję być, tak
jak on jest święty!”

/św. Jan Paweł II/

W dniu 28. 11.2014r. w ZSSnr2 w Limanowej odbył się Szkolny Konkurs Poezji Religijnej. Towarzyszyło mu hasło: „Święci w oczach poetów”. Konkurs ten przebiegał w trzech grupach wiekowych: klasy I – III szkoły podstawowej, IV – VI szkoły podstawowej, kl. I – III gimnazjum. Przystąpiło do niego 71 uczniów. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie klas IV – VI szkoły podstawowej (25 osób).

Uczestnicy tego wydarzenia recytowali utwory o św. Janie Pawle II, bł. Karolinie Kózkównie, św. Franciszku z Asyżu, św. Stanisławie Kostce, św. Antonim, bł. Ks. Jerzym Popiełuszce, św. O. Pio, św. Janie Nepomucenie, bł. Edmundzie Bojanowskim, bł. Salomei, św. Teresie oraz św. Agnieszce.

Jury konkursu miało przed sobą nie lada wyzwanie, ponieważ wszyscy uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani.

Po wysłuchaniu recytatorów jury wytypowało w każdej grupie wiekowej zwycięzców, którym wręczono nagrody i dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców działającą przy ZSS nr 2 w Limanowej oraz Parafię pw. św. Stanisława Kostki w Limanowej – Sowlinach.

Zwycięzcom należą się gratulacje i słowa uznania.
Konkurs został przygotowany przez ks. Łukasza Bochenka, p. Halinę Wieczorek i p. Izabellę Sułkowską-Pieczonkę.
Wyniki:
Klasy I – III szkoła podstawowa
I miejsce – Martyna Wojdak
II miejsce – Magdalena Michura
III miejsce – Karolina Tajduś
Wyróżnienia: Szymon Twaróg, Kinga Koza, Dominika Prędka, Norbert Twaróg, Barbara Górka
Klasy IV – VI szkoła podstawowa
I miejsce – Aleksandra Baczyńska
II miejsce – Magdalena Sułkowska
III miejsce – Zuzanna Strug
Wyróżnienia: Julia Obrok, Magdalena Jędrzejek, Gracjan Michura
Klasy I – III gimnazjum
I miejsce Magdalena Szewczyk
II miejsce – Klaudia Guzik
III miejsce – Anna Obrok
Wyróżnienia: Aldona Szewczyk, Katarzyna Furtak, Wojciech Jędrzejek, Anna Szewczyk, Natalia Wadowska

 

18.12.2014 – Finał XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”

W Komorze Ważyn Kopalni Soli w Bochni w dniach 18 grudnia 2014 r. odbył się XVIII Finał Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”, w którym Martyna Wojdak z kl. 1b (kategoria klas 1-3) zdobyła I nagrodę z spośród 46 recytatorów.
Finałowe przesłuchania, a także wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się 250 metrów pod ziemią. Opiekunem uczniów biorących udział w konkursie była Pani Halina Wieczorek.
Więcej informacji na str. www.promyczek.pl

 

100 lecie Bitwy po Limanową

W grudniu br. przypada setna rocznica bitwy pod Limanową jaką armia austro-węgierska oraz Legiony pod dowództwem Józefa Piłsudskiego stoczyły z wojskami rosyjskimi. W Limanowej w dniach 11-14 grudnia br. odbędą się uroczystości poświęcone wydarzeniom sprzed 100 lat, w których weźmie udział m.in. liczna delegacja z Węgier.

Dodatkowe informację dostępne na www.miasto.limanowa.pl: http://www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/12083/sto-lat-temu-miala-miejsce-bitwa-pod-limanowa-.html http://www.miasto.limanowa.pl/pl/4906/12070/1-lecie-bitwy-pod-limanowa.html

 

27.01.2015 – Projekt „Jeżdżę z głową”

W dniu 27 stycznia 2015r. uczniowie naszej szkoły rozpoczną zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach projektu „Jeżdżę z głową”. Projekt skierowany jest do uczniów klasy III szkoły podstawowej nie umiejących jeździć na nartach. Zajęcia w wymiarze 20 godzin (10 wyjazdów po 2 godziny) będą odbywać się na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

W zajęciach bierze udział 36 uczniów klas trzecich naszej szkoły.
Projekt współfinansowany jest przez budżet Województwa Małopolskiego, budżet Miasta Limanowa oraz jednorazową wpłatę rodziców w wysokości 100 zł.
W ramach kosztów realizacji projektu uczniowie mają zapewnione:
– 20 godzin zajęć na stoku w grupach od 10 do 12 uczniów prowadzone przez instruktorów,
– dowóz na stok pod opieką nauczycieli,
– wypożyczenie sprzętu,
– ciepły posiłek w czasie każdego wyjazdu.
W wyniku realizacji projektu uczniowie zdobędą podstawowe umiejętności jazdy na nartach, nauczą się bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich oraz nabędą nawyku jazdy w kasku, nauczą się rozważnie i aktywnie spędzać wolny czas.

 

27.01.2015 – Finał konkursu matematycznego

Państwowa Wyższa szkoła Zawodowa w Nowym Sączu, Zakład Edukacji Matematyczno-Przyrodniczej zorganizował konkurs na referat z zakresu matematyki.
Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział cztery osoby: Dorota Banaś, Marcin Filipek, Bogdan Kulig i Piotr Mamala z klasy III gimnazjum.
Do finału przeszły prace Doroty Banaś i Piotra Mamali.(Zostali laureatami konkursu).
Finał odbył się 27.01.2015 r. w Instytucie Pedagogicznym Zakładu Edukacji Matematyczno-Przyrodniczej PWSZ w Nowym Sączu. Na sesji finałowej uczniowie przedstawili projekty swoich prac. Dodatkowo wyróżnienie otrzymał Piotr Mamala.
Na zdjęciach uczniowie są z komisją konkursową min. z dc dr Zdzisławem Pogodą, wykładowcą geometrii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz prof. Adamem Płockim specjalistą od rachunku prawdopodobieństwa, autorem wielu podręczników i książek. Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe autorstwa w/w panów.

 

11.02.2015 VI Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET

 11.02.2015 w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET dla uczniów gimnazjum Powiatu Limanowskiego.
Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa oraz Jan Puchała Starosta Limanowski. Patronat merytoryczny sprawowała Fundacja Dzieci Niczyje.

W konkursie uczestniczyło 23 uczniów z 12 gimnazjów Powiatu Limanowskiego
Tego dnia w szkole równolegle odbyło się szkolenie dla nauczycieli – opiekunów uczniów, prowadzone przez:
– trenerkę Akademii Postępowania Twórczego w Limanowej panią Katarzynę Rosiek nt.: „Efektywna komunikacja. Jak rozmawiać, aby uzyskać porozumienie”.

Nauczyciele otrzymali zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe od sponsorów.
Odbyło się również szkolenie uczniów przybyłych na Konkurs z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń internetowych oraz bezpiecznych zachowań w Internecie przeprowadzone przez przedstawiciela KPP w Limanowej Jolantę Mól – starszy sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.
Dyrektor ZSS nr 2 w Limanowej Wiesław Stanik zainaugurował obchody DBI jak również przywitał przybyłych gości, opiekunów i uczniów.

Komisja konkursowa:
Przewodnicząca Marta Młynarczyk Z-ca Dyr. ZSS nr 2 w Limanowej
Członkowie:
Iwona Pawlik – KPP w L-wej, sierż. asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii,
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog,
Elżbieta Cięciel – specjalista do spraw cyberprzemoc z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Limanowej

Narzędziem konkursowym był test wyboru (40 pytań) oparty na literaturze podanej w regulaminie konkursu. Prace były kodowane.

W konkursie
I miejsce zajął Bartłomiej Liszka z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,
II miejsce zajął Bogdan Kulig z ZSS nr 2 w Limanowej,
III miejsce zajął Adrian Pacholik z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,
IV miejsce zajęła Kamil Biedroń z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach,
Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz gadżety firmowe sponsorów.
Wszyscy uczestnicy uczniowie i opiekunowie otrzymali poczęstunek – drożdżówki, napoje ciepłe i zimne.

Na zakończenie Konkursu przybyli: – Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego
– Justyna Tokarczyk – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki
– Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu
– Małgorzata Lenartowicz – starszy Wizytator, Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu,
– Iwona Pawlik – sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w L-wej,
– Jolanta Mól – starszy sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w L-wej.

Organizatorzy:
Wiesław Stanik – Dyrektor ZSS nr 2
Beata Burnus – nauczyciel bibliotekarz
Marta Kempny – pedagog szkolny
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog
Bernadeta Wrona – nauczyciel bibliotekarz
Daniel Smoter – informatyk

Nad sprawnym przebiegiem Konkursu pracowali Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. 2aG: Angelika Biedroń, Ewelina Dziedzic, Karolina Orzeł, Karolina Pietras, Monika Twaróg, Natalia Zielonka.

Sponsorzy:
Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, główny sponsor Dr Web Oprogramowanie Antywirusowe, Jackówka, Emiter, Sklep Silver Computer, Wydawnictwo Helion, Fundacja Dzieci Niczyje, Wolimex, Blachmix, Tymbark, Drukarnia MM, Sklepy Spar, Ima.

 

11.02.2014 r. – VI Powiatowy Konkurs Bezpieczny Internet

11.02.2015 w naszej szkole odbył się VI Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET dla uczniów gimnazjum Powiatu Limanowskiego.
Honorowy patronat nad konkursem objął Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa oraz Jan Puchała Starosta Limanowski. Patronat merytoryczny sprawowała Fundacja Dzieci Niczyje.

W konkursie uczestniczyło 23 uczniów z 12 gimnazjów Powiatu Limanowskiego
Tego dnia w szkole równolegle odbyło się szkolenie dla nauczycieli – opiekunów uczniów, prowadzone przez:
– trenerkę Akademii Postępowania Twórczego w Limanowej panią Katarzynę Rosiek nt.: „Efektywna komunikacja. Jak rozmawiać, aby uzyskać porozumienie”.

Nauczyciele otrzymali zaświadczenia oraz materiały szkoleniowe od sponsorów.
Odbyło się również szkolenie uczniów przybyłych na Konkurs z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń internetowych oraz bezpiecznych zachowań w Internecie przeprowadzone przez przedstawiciela KPP w Limanowej Jolantę Mól – starszy sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.
Dyrektor ZSS nr 2 w Limanowej Wiesław Stanik zainaugurował obchody DBI jak również przywitał przybyłych gości, opiekunów i uczniów.

Komisja konkursowa:
Przewodnicząca Marta Młynarczyk Z-ca Dyr. ZSS nr 2 w Limanowej
Członkowie:
Iwona Pawlik – KPP w L-wej, sierż. asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii,
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog,
Elżbieta Cięciel – specjalista do spraw cyberprzemoc z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Limanowej

Narzędziem konkursowym był test wyboru (40 pytań) oparty na literaturze podanej w regulaminie konkursu. Prace były kodowane.

W konkursie
I miejsce zajął Bartłomiej Liszka z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,
II miejsce zajął Bogdan Kulig z ZSS nr 2 w Limanowej,
III miejsce zajął Adrian Pacholik z Publicznego Gimnazjum w Ujanowicach,
IV miejsce zajęła Kamil Biedroń z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach,
Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody oraz gadżety firmowe sponsorów.
Wszyscy uczestnicy uczniowie i opiekunowie otrzymali poczęstunek – drożdżówki, napoje ciepłe i zimne.

Na zakończenie Konkursu przybyli: – Jan Puchała – Starosta Powiatu Limanowskiego
– Justyna Tokarczyk – Kierownik Biura Promocji, Kultury i Turystyki
– Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu
– Małgorzata Lenartowicz – starszy Wizytator, Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu,
– Iwona Pawlik – sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w L-wej,
– Jolanta Mól – starszy sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w L-wej.

Organizatorzy:
Wiesław Stanik – Dyrektor ZSS nr 2
Beata Burnus – nauczyciel bibliotekarz
Marta Kempny – pedagog szkolny
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog
Bernadeta Wrona – nauczyciel bibliotekarz
Daniel Smoter – informatyk

Nad sprawnym przebiegiem Konkursu pracowali Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z kl. 2aG: Angelika Biedroń, Ewelina Dziedzic, Karolina Orzeł, Karolina Pietras, Monika Twaróg, Natalia Zielonka.

Sponsorzy:
Wojewoda Małopolski Jerzy Miller, Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, główny sponsor Dr Web Oprogramowanie Antywirusowe, Jackówka, Emiter, Sklep Silver Computer, Wydawnictwo Helion, Fundacja Dzieci Niczyje, Wolimex, Blachmix, Tymbark, Drukarnia MM, Sklepy Spar, Ima.

 

25 lutego 2015 r. Zakończenie „Projektu Jeżdżę z głową”

W drugim tygodniu ferii zimowych odbyły się ostatnie zajęcia nauki jazdy na nartach dla 36 uczniów klas III. Zajęcia realizowane były w ramach projektu „Jeżdżę z głową”.
Uczniowie przez 20 godzin uczyli się poprawnej techniki jazdy na nartach, bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabywali nawyk jazdy w kasku.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom ukończenia kursu oraz słodycze od właściciela Stacji Narciarskiej LIMANOWA-SKI.
Miasto Limanowa na realizację projektu otrzymało pomoc finansową z budżetu Województwa Małopolskiego.

 

21 marzec 2015 r. Rozpoczęcie programu „Już pływam”

W dniu 21.03.2015r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację programu „Już pływam”. W ramach realizacji programu 65 uczniów klas pierwszych bierze udział w 20 godzinach zajęć pozalekcyjnych związanych z nauką pływania. Zajęcia odbywają się na Pływalni Limanowskiej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz pod nadzorem ratowników.
Celem realizacji programu jest:
– zdobycie przez uczestników umiejętności pływania,
– poznanie zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk,
– wdrażanie uczniów do rozważnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.
Program finansowany jest przez:
– budżet Województwa Małopolskiego,
– budżet Miasta Limanowa,
– wpłatę rodziców.
W ramach kosztów realizacji programu uczniowie mają zapewnione:
– przejazd na pływalnię pod opieką nauczycieli,
– 20 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów,
– nadzór ratowników.

 

Program “Pierwszy dzwonek”

Miasto Limanowa w ramach Małopolskiego Projektu “Pierwszy dzwonek”, mającego na celu zwiększenie szans edukacyjnych, przystepuje do realizacji projektu osłonowego skierowanego do uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ , uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do szkoły podstawowej (począwszy od klasy pierwszej), gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej, szkoły określonej w aktach wykonawczych wydanych na podstawie art.9 ust. 3 i 5 ustawy o systemie oświaty lub szkoły/ośrodka umożliwiającego dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej realizację obowiązku szkolnego i obowiązku nauki.
Przez rodzinę wielodzietną 3+ należy rozumieć rodzinę składająca się z rodziców/ opiekunów lub opiekuna prawnego oraz 3 lub więcej dzieci: – w wieku do 18 lat,
– pozostające na utrzymaniu rodziców/opiekunów prawnych dzieci do 24 r.ż. uczące się lub studiujace w trybie studiów stacjonarnych lub niestacjonarnych lub
– pozostające na utrzymaniu rodziców/opiekunów prawnych dzieci do 25 r.ż. legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

Wsparcie finansowe udzielane będzie uczniowi z rodziny wielodzietnej 3+, której dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, określonego w art. 8 ust 1, pkt 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (t.j. Dz.U z 2015r. poz 163 ze zmianami), pod warunkiem złożenia w terminie do 15 maja 2015r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej ul. Kilińskiego 11 deklaracji udziału w projekcie przez rodziców/ opiekunów prawnych ucznia. Uczeń pełnoletni składa deklarację samodzielnie.
Szczegółowych informacji o zasadach udzielania wsparcia oraz o niezbędnych dokumentach , które należy złożyć, by ubiegać się o wsparcie w ramach projektu, udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej ul. Kilińskiego 11 tel. 18 3371310. Program realizowany będzie ze środków finansowych Województwa Małopolskiego.

 

 

Platforma edukacyjna: English every day.

Z końcem maja uczniowie klas szóstych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum zakończyli realizację innowacji pedagogicznej: Platforma edukacyjna: English every day. Uczniowie wykonywali interaktywne zadania z języka angielskiego przygotowujące ich do egzaminów zewnętrznych. Platformę stworzyła i pracę nad nią kontrolowała p. Justyna Klimek.

 

01.06.2015 r. Szkolny Festyn z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej

Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie Szkoły podstawowej i Gimnazjum w ramach imprezy mogli uczestniczyć w całym szeregu konkurencji indywidualnych jak i drużynowych oraz zajęciach (turniej ringo, wyścigi w rzędach, projektowanie mody ekologicznej, turniej mini piłki siatkowej, konkurs rzutu do kosza, slalom hokejowy, wyścigi w workach, rowerowy tor przeszkód, spotkanie czytelnicze w Bibliotece szkolnej i wiele innych).

 

Dodatkowymi atrakcjami dla uczniów były dmuchana zjeżdżalnia, pokaz straży pożarnej, malowanie twarzy, charytatywna loteria fantowa w której każdy los wygrywał, lody dla wszystkich a także wata cukrowa i popcorn.

 

Dla uczniów biorących udział w zawodach i konkursach sponsorzy ufundowali atrakcyjne nagrody indywidualne i nagrody dla klas.
Dyrekcja serdecznie dziękuje wszystkim rodzicom, nauczycielom oraz osobom które zaangażowały się w sprawny przebieg imprezy, a także firmom które przekazały przedmioty oraz wsparły finansowo nasze przedsięwzięcie.

 

Nasi sponsorzy:
Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Wójt Gminy Limanowa, Firma „Elektret”, Firma „Koral”, Firma „Tymbark”, Drukarnia „malinowa”, Bank Polski PKO, Bank Spółdzielczy w Limanowej, NOWA księgarnia, Sklep TIK-TAK, BOBAS, Sklep „SEZAM”, Sklep Silver Computer, Orange, Samsung, Plastuś, Firma „Limblach”, Hurtownia Biedroń, Apteka Centrum, K2 sklep obuwniczy, Firma „OknoPlus”, Sklep sportowy „GOL”.

 

06.06.2015 r. Zakończenie programu „Już pływam”

W dniu 06.06.2015r. uczniowie naszej szkoły zakończyli realizację programu „Już pływam”. W ramach realizacji programu 65 uczniów klas pierwszych brało udział w 20 godzinach zajęć pozalekcyjnych związanych z nauką pływania. Zajęcia odbywały się na Pływalni Limanowskiej pod okiem wykwalifikowanych instruktorów oraz pod nadzorem ratowników.
Celem realizacji programu było:
– zdobycie przez uczestników umiejętności pływania,
– poznanie zasad bezpiecznego korzystania z różnego rodzaju kąpielisk,
– wdrażanie uczniów do rozważnego i aktywnego spędzania czasu wolnego.

 

Program finansowany był przez:
– budżet Województwa Małopolskiego,
– budżet Miasta Limanowa,
– wpłatę rodziców.

 

W ramach kosztów realizacji programu uczniowie mieli zapewnione:
– przejazd na pływalnię pod opieką nauczycieli,
– 20 godzin zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów,
– nadzór ratowników.

 

08.06.2015 Konkurs „Kultura mniejszości narodowych malowana słowem”

W dniu 8 czerwca br. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu literackiego „Kultura mniejszości narodowych malowana słowem”. Uroczystość była przygotowana z wielkim rozmachem, nie zabrakło dostojnych gości i sponsorów. Atmosferę „podkręcał” zespół „Dolina Popradu”. Gospodarz uroczystości – wicedyrektor MCCN mgr Cezary Burtak – zaprosił też obecnych dyrektorów szkół do wymiany doświadczeń z przedstawicielami władz i instytucji. Przewodniczący jury poinformował zebranych uczestników i ich nauczycieli oraz dyrektorów szkół, że w godnej rywalizacji wzięło udział 38 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Sądecczyzny. Komisja oceniła utwory prozą – opowiadania, wspomnienia oraz wiersze stworzone przez dzieci wywodzące się ze środowisk łemkowskich, żydowskich, romskich i ormiańskich.

 

Najciekawsza dla nas wiadomość jest taka, że uczennica klasy Ib naszego gimnazjum – Gabriela Wieczorek – zmotywowana, zachęcona i wspierana przez panią Ewę Bochniarz – napisała na ten konkurs wiersz pt. „Milcząca tęsknota”, którym zachwyciła komisję, otrzymując 1. miejsce w konkursie i nagrody! Gabrysi serdecznie gratulujemy!

 

10.06.2015 Wycieczka klas trzecich gimnazjum

I wreszcie nadeszła środa 10 czerwca 2015 roku…

Zebraliśmy się na parkingu o godzinie 7:00 i wraz z opiekunami: panem Dyrektorem Wiesławem Stanikiem, panią Lucyną Abram i panią Katarzyną Florek wyjechaliśmy na naszą ostatnią szkolną wycieczkę w Bieszczady. Wyjazd obfitował w atrakcje: skansen w Sanoku, rejs statkiem po Solinie, „spacer” po Połoninie Wetlińskiej, klasztor w Komańczy i obowiązkowy McDonald. Najmilej wspominać będziemy noc w domkach w Ośrodku Wypoczynkowym w Zwierzyniu nad Soliną. Sen nie nadchodził… a rano byliśmy zmęczeni. Wycieczkę tę będziemy wspominać jeszcze długo, zwłaszcza utkwiły nam w pamięci partie solowe naszych kolegów… Wróciliśmy późno, ale było warto!

 

 

Wróć do góry