Wydarzenia 2015/2016

Konkurs czytelniczy „Mistrz pięknego czytania”

W środę 27 kwietnia w czytelni biblioteki szkolnej odbyły się szkolne eliminacje powiatowego konkursu czytelniczego dla klas IV-VI: „Mistrz pięknego czytania”.

Komisja w składzie: Renata Hasior – nauczyciel polonista i Bernadeta Wrona – nauczyciel bibliotekarz, przesłuchała jedenaścioro uczniów. Uczestnicy losowali tytuł książki, następnie głośno odczytywali fragmenty. Wszyscy ciekawie interpretowali teksty, czytali wyraźnie, modulowali głos, zmieniali tempo i intonację. Poziom prezentacji był wyrównany, a zwycięzca mógł być tylko jeden! Komisja miała trudny orzech do zgryzienia… Najbardziej urzekła ją interpretacja Kamili Jantas z klasy 5c, która czytała fragmenty „Detektywa Pozytywki” i to ona, 16 maja, będzie reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie tego konkursu, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej.

Życzymy Kamili sukcesu i trzymamy za nią mocno kciuki!