Wydarzenia 2016/2017

29.03.2017 – VIII Powiatowy Konkurs Bezpieczny Internet dla gimnazjum

29.03.2017 w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się VIII Powiatowy Konkurs BEZPIECZNY INTERNET dla uczniów gimnazjum Powiatu Limanowskiego w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Organizatorem konkursu byli Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w L-wej, Starostwa Powiatowego w Limanowej i Urzędu Miasta Limanowa.

Honorowy patronat nad konkursem objął Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa oraz Jan Puchała Starosta Limanowski. Patronat merytoryczny sprawowała Fundacja Dzieci Niczyje.

W konkursie uczestniczyło 29 uczniów z 16 gimnazjów Powiatu Limanowskiego.

Głównym celem inicjatywy jest propagowanie wiedzy na temat bezpiecznego korzystania z Internetu oraz profilaktyka w tym zakresie.

Tego dnia w szkole równolegle odbyło się szkolenie dla 16 nauczycieli, opiekunów uczniów, prowadzone przez komisarza Wojciecha Chechelskiego z Wydziału Prewencji KWP w Krakowie nt. „Bieżące zagrożenia w sieci”. Nauczyciele otrzymali certyfikaty oraz materiały od sponsorów.

Odbyło się również szkolenie uczniów przybyłych na Konkurs z zakresu cyberprzemocy i zagrożeń internetowych oraz bezpiecznych zachowań w Internecie przeprowadzone przez przedstawiciela KPP w Limanowej sierż. Iwonę Pawlik, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii.

Dyrektor ZSS nr 2 w Limanowej Wiesław Stanik zainaugurował obchody „Tygodnia z Internetem” jak również przywitał przybyłych gości, opiekunów i uczniów.

Komisja konkursowa:

Przewodnicząca Marta Młynarczyk Z-ca Dyr. ZSS nr 2 w Limanowej

Członkowie:

Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog,

asp. szt. Robert Brenner – specjalista Wydziału Prewencji KWP w Krakowie

asp. szt. Marek Śliwa – asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Limanowej

Narzędziem konkursowym był test wyboru (40 pytań) oparty na literaturze podanej
w regulaminie konkursu. Prace były kodowane.

W konkursie

I miejsce zajął Jakub Kasperski ZSS nr 2 w Limanowej

II miejsce zajął Bartłomiej Jasica z ZSS nr 3 w Limanowej,

III miejsce zajęła Daria Kokot z ZSS nr 4 w Limanowej,

IV miejsce zajął Jakub Piegza z Publicznego Gimnazjum w Laskowej,

V miejsce zajął Marcin Opiela z Gimnazjum im. Tytusa Czyżewskiego w Przyszowej,

VI miejsce zajął Krystian Szewczyk z Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowisku,

VII miejsce zajął Dariusz Twaróg z Zespołu Szkół w Starej Wsi II,

VIII miejsce zajął Tomasz Wąchała z Gimnazjum w Kamienicy,

IX miejsce zajęła Magdalena Toporkiewicz z Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowisku,

X miejsce zajął Dawid Dudzik z Publicznego Gimnazjum w Męcinie.

Wszyscy uczestnicy otrzymali cenne nagrody, gadżety firmowe od sponsorów oraz poczęstunek.

Na zakończenie Konkursu przybyli:

Justyna Tokarczyk – Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości w Starostwie Powiatu Limanowskiego

Marek Ziaja – Sekretarz Gminy Limanowa

Iwona Pawlik – sierżant, asystent Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w L-wej,

komisarz Wojciech Chechelski – Wydział Prewencji KWP w Krakowie

asp. szt. Robert Brenner – specjalista Wydziału Prewencji KWP w Krakowie

Organizatorzy:

Wiesław Stanik – Dyrektor ZSS nr 2
Beata Burnus – nauczyciel bibliotekarz

Marta Kempny – pedagog szkolny
Elżbieta Orzeł-Pociecha – psycholog
Daniel Smoter – informatyk

Bernadeta Wrona – nauczyciel bibliotekarz

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu z klasy 2BG, którzy pomagali w sprawnym przeprowadzeniu konkursu: Adrian Abram, Jakub Janik, Justyna Ryś, Kamil Smoleń, Szymon Sułkowski, Agnieszka Wójcik, Natalia Wrona.

Sponsorzy:

Urząd Miasta Limanowa, Starostwo Powiatowe w Limanowej, Urząd Gminy Limanowa, główny sponsor Dr Web Oprogramowanie Antywirusowe, G Data Software, Jackówka, Emiter, Wydawnictwo Helion, Sklep Silver Komputer, Tymbark, Drukarnia MM, Sklepy Spar, Gwarant, JTM dla biura Nowy Sącz.