Wydarzenia 2016/2017

„Jeżdżę z głową” w naszej szkole

W dniu 30.01.2017r. 59 uczniów klas trzecich naszej szkoły rozpoczęło zajęcia nauki jazdy na nartach w ramach programu „Jeżdżę z głową”. W ramach projektu w okresie ferii zimowych odbyły się cztery wyjazdy na Stację Narciarską Limanowa Ski. Pozostałe zajęcia zostaną zrealizowane do 25.02.2017r., wtedy odbędzie się podsumowanie programu i wręczenie pamiątkowych dyplomów dla uczniów.

Celem realizowanego projektu jest nabycie przez uczniów umiejętności jazdy na nartach oraz poznanie zasad bezpiecznego korzystania ze stoków i tras narciarskich.

Program finansowany jest przez budżet Województwa Małopolskiego, budżet Miasta Limanowa oraz wpłatę rodziców w kwocie 100 zł. W ramach kosztów programu uczniowie mają zapewnione:

– 16 godzin zajęć (8 wyjazdów po 2 godziny) w grupach 12- osobowych,

– wynajem stoku narciarskiego,

– wypożyczenie nart, kijków i kasków,

– dowóz autokarem na stok.

Uczniowie chętnie uczestniczą w zajęciach i deklarują, że po zakończeniu programu będą we własnym zakresie doskonalić umiejętności jazdy na nartach.