Wydarzenia 2016/2017

Uroczysta Sesja Rady Miasta Limanowa

Zbliżająca się 226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była dla władz Miasta Limanowa okazją do zwołania Uroczystej Sesji, która odbyła się 28 kwietnia w Limanowskim Domu Kultury. Swój wkład w oprawę artystyczną mieli uczniowie naszej szkoły, którzy pod opieką p. Justyny Klimek, Edyty Rapacz oraz Beaty Mamak przygotowali widowisko patriotyczne pod tytułem: „3 Maja – z miłości do Polski”.

Najpierw w krótkiej inscenizacji aktorzy przybliżyli nam wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja, która była przez długie lata dokumentem przypominającym o walce o niepodległość. Następnie przedstawiono w prezentacji multimedialnej Wielkich Polaków, którzy przyczynili się do budowania pozytywnego wizerunku naszej Ojczyzny na całym świecie. Kolejna część widowiska to ukazanie piękna polskich krajobrazów w zdjęciach, wierszach oraz piosenkach. Zwieńczeniem był taniec z szarfami w wykonaniu uczennic z klas szóstych oraz piosenka napisana specjalnie na tę uroczystość przez absolwentkę naszego gimnazjum – Oliwię Florek.

Dziękujemy następującym uczniom za solidną pracę nad przygotowaniem akademii:

4b: Karolina Tajduś, Zuzanna Wrona,

6a: Nicole Carvalho-Wierzycka, Agnieszka Jędrzejek, Aleksandra Rozum, Oliwia Sułkowska, Wiktoria Widomska, Aleksandra Zielonka,

6b: Justyna Banaś, Joanna Bieda, Teresa Bugajska, Julia Kądziołka, Alicja Kita, Magdalena Marcisz,

6c: Alicja Król,

2a: Jakub Golonka (pomoc w przygotowaniu prezentacji),

3a gim:Tomasz Bieda, Jakub Guzik, Weronika Jasica, Laura Lebda, Anna Obrok, Emil Pacut, Anna Prędka, Piotr Ptaszek, Martyna Sułkowska, Mateusz Wrona, Magdalena Szewczyk,

3c gim: Maciej Czachurski, Wojciech Jędrzejek,  Konrad Jędrzejek, Piotr Kurczab,  Magdalena Pieczonka, Seweryn Rozum, Radosław Smoter, Alicja Szewczyk.

Uroczysta Sesja Rady Miasta Limanowa