Wydarzenia 2016/2017

I Powiatowy Turniej Czytelniczy pt. „W zaczarowanym świecie baśni”

„Książka – to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi – doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości.”

Dnia 5 grudnia 2016r. uczniowie klasy 4B – Nikola Kądziołka i Karol Prusak pod opieką p. Magdaleny Romankiewicz wzięli udział w I Powiatowym Turnieju Czytelniczym pt. „W zaczarowanym świecie baśni” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Limanowej. Uczniowie mieli za zadanie przeczytać wcześniej wybrane tytuły baśni Braci Grimm oraz H. Ch. Andersena. Następnie prezentowali swoją wiedzę związaną z treścią baśni w pięciu konkurencjach. W turnieju wzięło udział 12 zespołów. Uczniowie naszej szkoły wywalczyli III miejsce, za które otrzymali dyplomy i atrakcyjne nagrody.