Wydarzenia 2016/2017

Wycieczka integracyjna w Bieszczady

W dniach 21 i 22.09.2016r. 36 uczniów (w tym 18 pochodzenia romskiego) wzięło udział w wycieczce integracyjnej w Bieszczady. Została ona zorganizowana w ramach Rządowego Programu Integracji Społeczności Romskiej w Polsce na lata 2014 – 2020 i sfinansowana z dotacji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie pochodzenia romskiego i polskiego z wysoką frekwencją z Zespołów Szkół Samorządowych nr 1 i 2 w Limanowej. W trakcie dwudniowego wyjazdu uczniowie mieli możliwość zwiedzić:

– Zamek Kamieniec w Odrzykoniu

– Rezerwat Skalny „Prządki” koło Krosna

– Skansen Budownictwa Ludowego w Sanoku

– Zaporę i Jezioro Solińskie, które poznawali w trakcie rejsu statkiem

– Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu

– Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” w Trzcinicy koło Jasła.

Integracyjny charakter wycieczki dał możliwość bliższego wzajemnego poznania się uczniów. Dzięki udziałowi w niej, mieli możliwość poznania miejsc związanych z przyrodą, historią, kulturą i gospodarką naszego kraju. Wszyscy uczestnicy wyjazdu wrócili bardzo zadowoleni do Limanowej.