UDZIAŁ UCZNIÓW ŚWIETLICY SZKOLNEJ W MIĘDZYNARODOWEJ WIRTUALNEJ WYSTAWIE TWÓRCZEJ „KOTYLIONY DLA OJCZYZNY“

Z okazji 230 rocznicy Wspólnej Konstytucji Litwy i Polski oraz Ustawy o Wzajemnym Ślubowaniu między Dwoma Narodami rok 2021 został ogłoszony Rokiem Konstytucji Republiki Obojga Narodów 3 Maja i Wzajemnego Ślubu. Tak narodził się pomysł realizacji projektu: „Ojczyzna to taka kraina, która się w sercu zaczyna”. Międzynarodowa wirtualna wystawa twórcza „Kotyliony dla Ojczyzny” jest częścią tego projektu. Projekt realizowany jest w rejonie wileńskim w Żłobku – Przedszkolu w Mejszagole.

Celem projektu jest pobudzenie wśród dzieci miłości i przywiązania do ojczyzny oraz kształtowanie postaw patriotycznych.

Prace twórcze zgłoszone na wystawę mogły być wykonane różnymi technikami artystycznymi, materiałami naturalnymi, nitkami, papierem, dziewiarstwem, rysunkiem, dekoracją itp.

My w naszych „dziełach” wykorzystaliśmy oprócz papieru również takie materiały jak:

piórka ,łupiny orzechów, ryż ,liście ,patyczki do uszu, materiał, patyczki po lodach, klamerki drewniane do bielizny ,muszelki i owoce jesieni .Pojawił się również koszyk wiklinowy.

Każda technika plastyczna posiada specyficzne właściwości i wymaga od dziecka odpowiednich umiejętności i sprawności oraz określonego sposobu postępowania.

Stosowanie różnorodnych technik plastycznych w pracy z dziećmi wpływa na wzrost zainteresowania się sztuką, pobudza do działania i wyzwala ekspresję.

Działania plastyczne są też doskonałym polem dla pracy w grupie, są niezastąpionym narzędziem integrującym zespół. Wszystkie nasze kotyliony powstały podczas zajęć świetlicowych pod czujnym okiem pań: Uli Siciarz i Kingi Sułkowskiej.

Od 10 listopada 2021 r. prace twórcze będą prezentowane na stronie internetowej przedszkola https://www.maisiagalosdarzelis.lt/pl/nuorodos.htm i facebookowym koncie przedszkola https://www.facebook.com/maisiagalosdarzelis .

My już dziś zapraszamy do obejrzenia naszych kotylionów na „żywo“ na wystawie w stołówce szkolnej.