Zajęcia w ramach projektu „Świetliczaki na tropie kolorów świata”

Kolejne zajęcia w ramach projektu „Świetliczaki na tropie kolorów świata” Dzieciaki z naszej świetlicy wyruszyły w kolejną podróż w ramach projektu edukacyjnego „Świetliczaki na tropie kolorów świata”. W czwartek 24 listopada zawitał kolor „niebieski” a wraz z nim wirtualna wycieczka do Finlandii. Korzystając z zasobów dostępnych w Internecie, uczniowie mogli zobaczyć ten ciekawy kraj obfitujący w tysiące jezior i porośnięty w 70% lasami. Poznali faunę i florę Finlandii, największe miasta i kilka ciekawostek na temat tego państwa. Odwiedzili również Świętego Mikołaja. Na koniec podróży dzieci zaznajomiły się z bohaterami serii książek o Muminkach, fińskiej autorki Tove Jansson. Obejrzeli również bajkę o Muminkach. Następnie wykonały piękną makietę pt. „Muminki w zaczarowanym lesie”, która zdobi teraz naszą salę. Hyvasti (Do widzenia)