Klasa 5a i 5b na spektaklu „Przypowieści biblijne”

Dnia 12 grudnia 2022r. uczniowie klas piątych pod opieką p. Justyny Klimek i p. Magdaleny Romankiewicz udali się do Limanowskiego Domu Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Przypowieści biblijne” w wykonaniu Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

Spektakl stanowił połączenie różnych przypowieści, m.in.: o synu marnotrawnym, o miłosiernym Samarytaninie, o talentach, o siewcy oraz urokliwą interpretację „Hymnu o miłości” z „Listu św. Pawła do Koryntian”. Na uwagę zasługiwała doskonała obsada aktorska oraz zastosowanie przez realizatorów różnych technik animacyjnych, które wykorzystywały nowoczesną technologię komputerową, co w dużym stopniu uatrakcyjniło odbiór spektaklu.

Mamy nadzieję, że omawiane już wkrótce na języku polskim przypowieści, nie sprawią naszym piątoklasistom żadnych trudności.