Klasy piąte zmniejszają dystans do sztuki w Muzeum Narodowym w Krakowie

Czy woda jest naprawdę niebieska, a jabłko zawsze okrągłe? Czy sztućce były towarem ekskluzywnym? Kiedy przyprawy zaczęły odgrywać ważną rolę w kuchni polskiej i z czego jedzono potrawy na dworach? Odpowiedzi na te, i inne pytania znają już uczniowie klas piątych, uczestnicy warsztatów muzealnych 17 marca w Muzeum Narodowym w Krakowie. Uczniowie realizują innowację pedagogiczną ,,Zmniejsz dystans do sztuki”, a na wycieczkę udali się pod opieką wychowawczyń p. Magdaleny Romankiewicz i p. Justyny Klimek oraz p. Magdaleny Oleksy-Piórkowskiej.

Emocje towarzyszyły nam również w drodze powrotnej, gdyż spotkaliśmy pewnego aktora serialowego – znajdźcie go na zdjęciu i odgadnijcie kto to 🤔

Żeby oswoić sztukę, trzeba ją najpierw zobaczyć, a potem spróbować poznać i zrozumieć. Obcowanie z kulturą uwrażliwia na piękno i pomaga w rozwoju osobistym. Dzisiejsze warsztaty z pewnością zmniejszyły dystans do sztuki, która okazała się być bliska i przyjazna.